Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elkezdett fájni az ínyem a...

Elkezdett fájni az ínyem a bölcsességfogam helyén, amit már 5-6 éve kiszedtek, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
A fogorvos is ilyenkor mit tud tenni? A mellette levő fogat kocogtatom nem érzek semmit, csak a fog mögött fáj ott ahol lenne a bölcsességfog...

2021. júl. 28. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Mióta fáj? Ha pár napja, akkor lehet valami sérülés, ami majd elmúlik. De persze nem baj, ha látja orvos, nem tudom, lehet-e valami komolyabb.


Nekem az egyik bölcsességfogam nem nőtt ki (nincsen csírája), de a szemközti párja igen, és szoktam így járni, amit írsz. Nálam attól van, hogy a meglevő szemközti fog néha egy keményebb kajadarabot erősen odanyom a csupasz ínynek, és az kissé megsérül. Magától elmúlik pár nap alatt.

2021. júl. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
beletörték
2021. júl. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

jelzem 5-6 éve kiszedték, eltettem emlékbe azóta is megvan a fog tehát bizonyítékom is van rá, hogy nem.


Meg itt az idegesít, hogy miért jöhet ki bármi fájdalom 5-6 év után?

2021. júl. 29. 13:46
 4/10 anonim ***** válasza:
pedig eléggé úgy hangzik, hogy bele törték
2021. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 petraa07 ***** válasza:
Az is lehet ha van szemben párja, az a fog kezdett kifelé jönni és mikor éjjel alszol harapós a másik fog helyét. Nekem is ez van ki kell szednem a szemközti párját. Hosszú távon ezzel az lesz a gond ha nem veszik ki hogy egyre több harapás lehet majd a szájban. Érdemes fogorvoshoz elmenni és megnézetni. Vagy ha nem szeretnéd eltávolítatni akkor lehet ékszakai harapási sít csináltatni az is segít.
2021. aug. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 petraa07 ***** válasza:
Amikor alszik az ember máshogy helyezkedik az állcsont és lehet h haraod a fog helyét illetve az arcot hátul.
2021. aug. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Vettem rá gingisolt és eltelt 1 hét teljesen rendbe jött. Azt hiszem valami keményebbre haraphattam...

Eléggé bevoltam pánikolva már, mert ekkorára még nem dagadt be ott az íny.

18.-án megyek orvoshoz egyébként azért mondom neki, hogy volt ilyen is.

2021. aug. 5. 17:20
 8/10 A kérdező kommentje:

Fél év múlva előjött ugyanaz a baj.

És szerintem az előző kérdés helytelen, mert ott dagadt fel az így, de az előtte lévő fognál fájhat. Mert fogselymeztem és több mint valószínű hogy 2 fog közti nem látható részen van valami lyuk. Végső soron ott hátul teljesen begyulladt az egész.

2022. jan. 17. 21:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Fogorvos azóta nem látta?
2022. jan. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De mutattam, hogy hol fájt és rendbe jött magától.

Nem látszik semmi. Lehet, hogy ha most kérek időpontot akkor mire eljutok megint lemegy a gyulladás.

Szerintem akkor gondolná, hogy "baj van" ha most mennék be bedagadt ínnyel.

2022. jan. 17. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!