Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt gyökércsúcs?

Gyulladt gyökércsúcs?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb 10 hónapja gyökérkezelték a bal alsó 6-os fogamat helyben a körzeti fogorvosnál. Nagyon megszenvedtem vele maga a kezelés is eléggé fájt. Pár hónap után letört egy kis darab is belőle.

Most viszont a röntgenen látszik, hogy gyulladt a gyökércsúcs és kisebb fájdalmat okoz már úgy lefele az állkapcsomba is érzem illetve hullik a hajam…

A fogorvosom azt mondta, hogy nagyörlő fogakon nem végeznek gyökércsúcscsonkolást. Maradt az újra gyökérkezelés vagy az eltávolítás, amit nem igazán szeretnék mert mellette az 5-ös fogam nem nőtt ki a tejfog után.

Volt már akinek sikerült megmenteni egy ilyen fogat? Mit ajánlotok?


2021. aug. 16. 20:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem éppen most van kezelés alatt egy ilyen fogam. Maszekban csináltatom. Az orvos kicserélte benne a gyökértömést, gyógyszeres tömést tett bele, utána következő alkalommal betömte, de még nem végleges, mert lesz rajta korona. Ann, it tudok, hogy másfajta tömést használt, mint a körzetis, de ennek nem tudom mi a jelentősége. Engem bíztat, hogy ez így jó lesz, mondjuk kicsit jobb az igaz, nem fáj, de majd az idő eldönti, ha kész lesz.
2021. aug. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha van rá keret, kérdezz rá egy magánfogászaton, mert én úgy tudom, hogy az alsó 6-oson lehet gyökércsúcs-eltávolítást csinálni. Főleg, ha nálad különösen fontos lenne megtartani a fogat az 5-ös hiánya miatt.
2021. aug. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!