Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ezt okozhatja egy ciszta a...

Ezt okozhatja egy ciszta a fogam alatt?

Figyelt kérdés

Egy ideje kiderült hogy van egy ciszta az egyik nagy örlő fogam alatt vagy valami hasonló. A lenyeg hogy valószinű egy regota fennálló gyulladas/genny (ami soha nem fájt). A napokban voltam laborvizsgálaton és több értékem is eltért: fehérvérsejtszám 4.0 (4,4-11,3) neutrofil granulocita 2.04 (2,2-7,9) moocita 10% (2-8) eozinofil granulocita 0.70 (1-4). Most hosszúhetvege lesz már nem jutok el orvoshoz, a fogorvoshoz már van időpontom. Jelezhetnek ezek nagyobb bajt is? Vagy a gyulladás a fogamon okozhatja? (Valószinű több mint fél eve ott van).

Előre is köszönöm :)



2021. aug. 19. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezek nem nagy eltérések.

A gyulladásra, inkább a vérsüllyedés enged következtetni.

De, fogdokihoz minél előbb menj el. Akkor is, ha nem fáj.

Főleg, ha már legalább fél éve ott van az a ciszta.

2021. aug. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát fél eve derült ki mivel nem faj nem vettem komolyan, de mostanaban szedültem es ezt hozta ki a vérkép, akkor jutott eszembe a ciszta es hogy be lehet gyulladva (neha faj, de olyan a fajdalom mintha a hidegre lenne erzékeny). Egy kicsit hipohander is vagyok es attol tartok limpóma vagy valami hasonló. De akkor ebben az esetben joval magasabb lenne minden ?

A fogammal mindenképp megyek

2021. aug. 19. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!