Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kb. Másfél éve nyirokcsomó...

Kb. Másfél éve nyirokcsomó duzzanatokkal küzdök. Már úgy érzem orvoshoz sincs értelme elmenni. Valaki volt hasonló cipőben? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Több nyirokcsomó duzzanatom van testszerte. Emésztőrendszeri autoimmun betegséggel küzdök gyerekkorom óta, és sajnos volt kb 2 év ahol egyáltalán nem tartottam a megfelelő diétát. Mire észrevettem, hogy a szervezetem emiatt teljesen legyengült és ismét diétázni kezdtem, egyre több nyirokcsomó duzzanatot fedeztem fel a testemen. Eleinte fájdalmasan jelentkeztek, majd vagy elmúltak, vagy megmaradtak, de már nem fájdalmasak. Több orvosnál voltam, minden szükséges vizsgálatot elvégeztek rajtam, minden negatív, papíron egészséges vagyok. Mégis jelenleg szigorú diéta mellett is több helyen (ágyék tájékon, hónalj és állkapocs) vannak duzzanatok. Ami legijesztőbb számomra hogy kb 5 hónapja az ágyék tájékon is megjelent egy, ami azóta mostmár 3.

Ezzel most megyek orvoshoz jövő héten.

Valaki volt hasonló helyzetben?

Csak reménykedem, hogyha valami súlyosabb lenne (limfóma vagy hasonló) akkor az másfél év alatt súlyosabb és egyértelműbb tüneteket produkált volna.



2020. jan. 14. 09:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

Javaslom, hogy könyvesboltban kérdezz utána a Maria Treben könyvnek!

"Egészség Isten patikájából" a címe.

[link]


A természetben nagyon sok ilyen problémára van orvosság, és nem is kell érte milliókat, de még csak százezreket vagy tízezreket sem kiadni!

Egyszerű bioboltban, vagy patikában nagyjából mindent meg lehet már venni, amit ír a könyv és a legtöbb problémára 1-2 egyszerű tea pár hetes, vagy hónapos kúraszerű használat megoldást jelent, még a gyógyszerek drágák és kb semmire se jók!

Kell kicsit olvasgatni a könyvben, de édesanyám már több, mint 30 éve használja a könyvet és a teákat, és eddig még mindig segített akármilyen baja volt!

2020. jan. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia ugyan ez van velem is. Kb. nekem is van vagy 8 db. Max 1 cm-k. Lassan 1 éve hogy felfedeztem őket. Azóta párral több lett. Én is állandóan ezen stresszelek. Mindenki nyugtat. De a sok szar amit olvasok állandóan bestresszel.
2020. jan. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2-es Ugyanez van nálam is. Az egyik orvos akinél voltam, azt mondta legközelebb ha úgy érzem kontrollra akarok jönni menjek el egy pszichiáterhez ... épp hogy nem hülyézett le a szemembe. A másik orvos meg azt mondja, addig kell menni míg ki nem derülnek mitől van ez, mert nem játék. De senki nem tud semmi konkrétat mondani. Nekem mondjuk van egy 1,6 cm-s azt hiszem az a legnagyobb. Fájdalom mentes, több mint másfél éve. Erre is azt mondták, hogy reaktív, figyeljem, de valószínűleg normális, mert 3cm-ig normális.
2020. jan. 14. 12:30
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Én emiatt pszchihiáterhez járok,vagyis ezzel kezdődött de durvábban, mostmár kialakult belőle a pánikzavar/roham... Mivel én 16 vagyok ezért azt mondták hogy ez teljsen normális ilyen korba. Bízom benne...
2020. jan. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Minden ilyen bajnak lelki eredete van. Kineziológushoz mennék. Vagy pszichológushoz. Általában akik szorongóak, megfelelési kényszerük van, vagy egyéb lelki nyavalya, az mindig testi tünetként jelenik meg. És az emésztési problémák nagy része erre vezethető vissza.
2020. jan. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, elég perfekcionista vagyok, illetve gyerekkorom óta pánikbeteg. Emellé pedig elég stresszes életmódot vezetek. De próbálok egészségesen étkezni.
2020. jan. 31. 09:58
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor megvan a megoldás .... minden egyéb gyógymód csak tüneti kezelés, semmit se fog használni. van egy barátnőm, aki gyerekkora óta allergiás volt, parlagfű meg minden egyéb növény, nagyon húzós nyarai voltak (szemgyulladás, orrdugulás), és kineziológus segített rajta, felnőttként lett túl az összes allergián, amit lelki dolgok okoztak (apának való túlzott megfelelés pl.). Szerintem egy próbát megér, hisz előbb láttad be, a stressz és egyéb lelki dolgok szoros részét képezik az életednek.
2020. jan. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És ezek az orvosok, akik lehülyéztek amúgy hematológusok vagy a sima háziorvos?
2021. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Háziorvos volt az első lépés, majd Mell UH-s, klinikai nőgyógyász, Mammográfiai vizsgálatnál az orvos...
2021. jan. 29. 01:16
 10/12 anonim ***** válasza:
Hematológushoz menj, ne ilyenekhez. Ha indokoltnak látja kiír CT-t és mintavételt. Hematológián sok szobatársam évekig mászkált mindenfelé, mert mindenhonnan elhajtották, hogy semmi baja. Nem mondom, hogy rákos vagy, hanem azt, hogy nem jó szakorvosnál voltál.
2021. jan. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!