Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvos hibázott, vagy...

A fogorvos hibázott, vagy tényleg előfordulhat ilyen?

Figyelt kérdés

Fogtömést kaptam, ami után a fogam konstans sajog egész nap és a hidegre rendkívül érzékeny lett. Ezek a problémák a tömés előtt nem álltak fent. A kezelés több, mint egy hónapja volt. Miután említettem ezt a fogorvosomnak, azt mondta, hogy "háát akkor lehet gyökérkezelni kell.." Eddig azt hittem, ha egy fogat gyökérkezelni kell, akkor az azért van, mert ezek a tünetek a tömés előtt állnak fent és a tömés ellenére SEM javulnak, nem pedig a tömés után keletkeznek..


Kicsit bosszant a dolog, mert úgy érzem, hogy elrontott valamit, és fizettem érte, és most fizethetek hatalmas összegeket a gyökérkezelés miatt, és járkálhatok hetekig újra hozzá.


Kérdés tehát, hogy ez "normális" így, előfordulhat ilyen, hogy a tömés után derül ki, hogy gyökérkezelni kell a fogat? Panoráma röntgenen nem volt gyulladás, ami a tömés előtt készült.


2021. szept. 5. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos velem már előfordult, hogy a tömés után 2 hónappal derült ki, hogy gyökérkezelni kell a fogamat. Nem tudom, hogy ez mennyire általános, és hogy mekkora arányban fordul elő a páciensek körében, de velem megesett, és ez tény. Őszintén szólva én is csalódott voltam és felmerült bennem, hogy esetleg a fogorvos hibázott, de ezzel utólag sajnos már nem lehet mit tenni. Nekem azonban a hideg-meleg érzékenység nem a tömés után rögtön, hanem nagyjából egy hónappal utána jelentkezett.
2021. szept. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem a tömés után közvetlenül állt be a fájdalom és az érzékenység, ami azóta sem csillapodott, ezért gyanakodom arra, hogy valami balul sülhetett el.
2021. szept. 5. 20:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg, hogy mennyire volt szuvas a fog, mennyire mely a tomes, stb. Lehet, hogy elrontott valamit, de lehet, hogy ennyit birt a fogad, ezt sajnos igy nem lehet megmondani.

Ha nem bizol benne, ne hozza menj, keress masik fogorvost. Az is lehet, hogy a tomes csereje is megoldja a dolgot.

2021. szept. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem. Azt mondta, elég mélyen van. Ha gyökérkezelni kell, akkor azt honnan fogja látni a másik orvos? Ha gyulladás lenne az rajta lenne a röntgen felvételen, igaz? Nem szeretnék megint kifizetni egy töméscserét, majd ha nem válik be gyökérkezelést. Tud valaki jó fogorvost Budapesten? :D
2021. szept. 5. 20:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az orvos hibaja. Ha a lyuk kicsi, akkor is lehet mely, a tomes irritalhatja az ideget. Velem haromszor volt ilyen. Kulonbozo orvosok, otven ev alatt. Elore szoltak is. Ketszer honapok mulva begyulladt es gyokerkezeles lett. Harmadiknal ket honapig erzekeny volt, de vigyaztam is, semmi forro vagy hideg. Ez hatareset volt, es vegul megnyugodott a fog. Nyolc eve semmi erzekenyseg.
2021. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy az 5os írja.

Ha mélyre kell menni a szuvas részek eltávolítása során,akkor már gyanítja a fogorvos, hogy a kezelés átmenet gyökérkezelésbe. Ha nem egy az egyben nyílik meg végül a fogbélüreg a tisztítás során, marad némi foganyag körülötte, akkor érdemes megpróbálni a tömést. Persze ez ilyenkor lutri, vagy érzékennyé válik a fog, vagy megnyugszik szép lassan. Azért így csinálják, mert ez még egy utolsó lehetőség a gyökérkezelés előtt. Egy vitalis fog mindig jobb, mint egy gyökérkezelt, törekedni kell erre.

2021. szept. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az 5-ös írja: fogtömés után gyakori, hogy a fúrás (a magas fordulatú turbinához pont ezért kötelező a vízhűtés), illetve a tömés előtti kondícionálás és szárítás miatt érzékeny lesz a fog. Ez jó esetben magától elmúlik, közben javasolt a nagy hőkülönbségek kerülése és az érzékenységre való fogkrémek, szájvizek használata. Rosszabb esetben viszont gyökérkezelni kell. Utóbbira akkor van szükség, ha a tünetek nem múlnak és a csökkenő tendencia helyett egyre erősödnek.

Egyébként jellemzően akkor fordul elő ilyen, ha a szuvasodás mélysége nagyon megközelítette a fogbelet, amit nem lehet felróni a fogorvosnak. Vagyis ha tovább vártál volna a töméssel akkor mindenképp gyökérkezelni kellett volna.

2021. szept. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, megnyugodtam akkor, hogy nem lettem átverve. :) Köszi a válaszokat.
2021. szept. 6. 09:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Röntgen vagy ct volt?
2021. szept. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!