Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ilyet is csak az angol “fogorv...

Ilyet is csak az angol “fogorvosok” tudnak összehozni?

Figyelt kérdés

Nem is fájtak a bölcsesség fogaim de azt mondták tömni kell. Visszamentem tehát, de olyan pokolian fájt amikor fúrták, hogy adtak érzéstelenítőt. Elzsibbadt a fogam körül minden rendesen. De továbbra is csak fájt kegyetlenül amikor fúrták. Adtak egy erősebb érzéstelenítőt, amitől a pofám teljesen lebénult, se beszélni nem tudtam, se pislogni. De még úgy is pokolian fájt. És inkább elviseltem a fájdalmat.


Ilyet még életemben nem tapasztaltam, hogy érzéstelenítővel ennyire fájjon. Még úgy is, hogy az egész fejem lebénult.


2021. szept. 15. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia. En tegnap irtam ki egy kérdést, nekem olyan bajom volt hogy műtéti uton el akarták távolítani a bölcsesség fogam, de nekem meg egyaltalan nem hatott a maximálisan adható érzéstelenítő mennyiség sem. De nem csak a fogamra nem hatott hanem ugy osszessegeben semmire. A nyelvem széle bizsergett egy cseppet de ennyi. En jovo heten kell menjek újra vele, de a kerdesem is erről szólt h rettegek ha nem fog megint használni az érzéstelenítő. Viszont a doki azt mondta nem kínoznak ha nem hat mert csak egy műtét..

Vágni, varrni kellesz de ha nem lehet majd kivitelezni fogalmam nincs mit csináljak majd mert ha bent marad akkor meg azert szenvedek mert fáj.

2021. szept. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1


Hú nagyon sajnálom, hogy ez történt veled. Komoly patthelyzet. Az enyém “csak” tömés volt de a fúrás kegyetlenül fájt. De ki kellett bírnom mert nem akartam újra visszamenni, valószínű ugyanaz lett volna a szituáció. Kipróbáltak két fajta érzéstelenítőt is rajtam.


Talán van több fajta, nem tudom. Meg kéne kérdezni a dokit, hogy milyen megoldások vannak még. Esetleg altatás?

2021. szept. 15. 13:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia. Igazabol az az igazság en se tudom miért történt igy, mert a 2 felső bölcsesség fogam meg egy masik felso törött fogam is műtöttek is ott viszont semmi gond nem volt az erzestelenitessel. Alul pedig ellenkező oldalon gyokerkezeltek, na az kicsit kellemetlenebb volt de az érzéstelenítő ott is használt csak erzekenyebb volt kicsit de siman kibirtam.
2021. szept. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az altatás ott ninca ahova en jarok, es őszintén.. Nem olcso a műtét es egyeb kezelesek sem de az altatast nem hiszem hogy egyhamar tudnám finanszírozni ☹️ az sztk szájsebészet meg olyan barbár h kepes kiszedni akkor is ha nem hat a lidokain. De en meg biztos nem engedném hogy vagjon varrjon meg kiszedegessen darabokban egy nagy fogat ugy..

Mert a jelenlegi dokim azt mondta a fogat ketté kell vagni es kiemelni mert rafogni nem lehet a belseje sajna olyan rossz h törik darabokra 😔

2021. szept. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem TB-sen szedték ki mind a négyet és tök rendesek voltak, persze ez nem garancia rá, hogy mindenhol azok. Akkor nem hat eléggé az érzéstelenítő, ha be van gyulladva, akár kicsit is, ilynekor jobb helyeken először antibiotikum-kúrát csinalnak és utána szedik ki.
2021. szept. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5


Fogszabályzót hordok (le volt véve a fogorvosnál), tehát akkor amiatt lehet?

2021. szept. 15. 19:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, nekem fogszabi előtt vettek ki őket. Azokon is volt brakett?
2021. szept. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7


Nem volt rajtuk. Egyébként ez átlátszó, nem az a fémes.


De amúgy fogszabályzás alatt a fogíny gyakran begyulladhat.

2021. szept. 16. 10:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Mármint ilyen sínes? Ha maga a fog van begyulladva, akkor azt hidd el, érzed 😀 nekem olyan szájzáram lett, hogy semmit nem tudtam napokig enni, míg enyhült a gyulladás 😩 de lehet, hogy ínygyulladásnál sem tud úgy hatni az érzéstelenítő.
2021. szept. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A bölcsességfogakkal az a helyzet hogy sokszor annyira nincs helyük a csontban, illetve emiatt olyan pozícióban helyezkednek el, hogy érzéstelenítéskor nagyon nehéz megtalálni a megfelelő helyet a zsibbasztáshoz. Gyakran maga a bölcsességfog takarja el a zsibbasztásra váró főideget (alul) vagy felsőnél pedig ahol a gyökércsúcsból kilépő ideg lenne a cél, ott a pofacsont miatt nehéz hozzáférni. Azt is hozzá kell tenni, hogy a bölcsességfogak körül gyakori a gyulladás, ami szintén nehezíti a zsibbasztást.

Ilyen esetekben egyébként az is segíthet, ha egy másik fogorvos adja be az érzéstelenítőt, hátha az ő keze jobban odafér vagy meglát egy jobb pontot.

2021. szept. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!