Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért vannak ezek a horror...

Miért vannak ezek a horror árak a fogászatban?

Figyelt kérdés
Mintha csak valami mellékes esztétikai jelentősége lenne a dolognak. Még aki meg is tehetné hogy pótolja, rendbe rakja a fogait, az is inkább megveszi a legújabb 8K LED TV-t.

2021. szept. 26. 10:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha a pénz probléma, a legtöbb beavatkozást támogatja a tb a körzeti fogorvosnál.


Magánellátásban meg hát kereslet és kínálat. Az anyagok marha drágák, gépek marha drágák, a fogorvosok sem akarnak nyereség nélkül dolgozni fogorvosi diplomával a zsebben, túlképzés sincs fogorvosokból.

2021. szept. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Hát nem hiszem, hogy a fogam helyett a legujabb led tv-t választanám! 😂
2021. szept. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%

Olyan mint az ékszerészet, ott is pl a gyémántnak mesterségesen felnyomták az árát.


Fogászatnál az alapanyagok is ilyenek gondolom, meg arra mennek hogy úgyis kénytelen leszel kifizetni ha nem akarsz pépeset enni életed végéig.

2021. szept. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%

Mert nagy lenyúlás van bizonyos foglalkozásoknál. Azt hiszik, hogy kitanulták (pontosabban elcsalták) az egyetem 5 évét, aztán most ők az istenek. Próbálják a fizetéseket az EU-s átlaghoz alakítani, de persze az átlagemberé mélyen az alatt marad.

A körbe tartoznak nem csak a fogorvosok, de még az ügyvédek, közgazdászok, nőgyógyászok, meg egy rakás más foglalkozás. Más meg szopjon egy heti munkával annyi pénzért, amit ők fél óráért elkérnek. Ilyen világban élünk. Ha nem szerzel diplomát, akkor lehetsz bűnőző vagy adóelkerülő, hogy ne szopj a pénzért. Persze mellette is lehetsz..

2021. szept. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Mert megtehetik.
2021. szept. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Ez egyénfüggő, mint páciens, mind fogorvos téren. Sokan valóban tojnak az egészségükre és a higiéniájukra, és inkább TV-t vesznek, azokról mag is van a véleményem. Viszont most hogy rendbe akartam rakatni pár fogam én is meglepődtem a különbségeken. Elmentem egy neten reklámozott céghez, ahol akciót hirdettek, de amit akartam azt nem lehetett, ajánlottak helyette koronát, meg ajkkor már a másikat is rendbe kell tenni, meg fogkőeltávolítás stb. A végén ajánlottak egy több mint egymilliós kezelészi tervet. Aztán elmentem egy másik fogorvoshoz, aki érdekes módon meg tudta csinálni korona nélkül is, és bár gyökérkezelés kellett, de 100 alatt megúsztam mindazt, amiért a másik cég tízszeres árat kért akciósan.
2021. szept. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Körzetihez járok én is térítésmentes kezelésekre, de amikor a pótlás szóba kerül, inkább hagyom a francba. Nincs nekem erre pénzem. Pedig hiányzik már 5 fogam, meg 3-4 gyökérkezelt, ami már csak koronával menthető. Édesanyám csináltott magának legolcsóbb alsó/felső műfogsort 60 ezerért, ami csak dísznek jó. Ne kelljen csúfoskodnia ha kiteszi a lábát. Aztán az érdemi megoldásokról nem is beszélve, hogy mennyibe kerül.
2021. szept. 26. 11:40
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
Orban szetbaszta a forintot.
2021. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Érdekes hogy például a térdét vagy csipőjét rendbe teszik az embernek térítésmentesen ha arról van szó , a fogászat meg félig meddig le lett választva az eü-ről. Mintha ha csak esztétikai jelentősége lenne annak, hogy az embernek hiányzik x foga.
2021. szept. 26. 11:46
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Miért van? Néztél mostában rendelő bérleti díjakat? Béreket? Fogaszati anyagok árát? Na, ezért ennyi. Teljesen értelmetlen ezen pörögni. Ennyi és kész. Ha van pénzed kifizeted, ha nincs, nem. Ugyanez a helyzet egy Lamborghini Aventadorral. Miért ennyi.
2021. szept. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!