Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki milyen fogkefét, fogkrémek...

Ki milyen fogkefét, fogkrémek használ?

Figyelt kérdés
2021. okt. 3. 01:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Elmex. Nagyon sokáig keresgéltem az agyonreklámozott termékektől egészen a drogériák sajátmárkásáig, próbáltam biot és fluoridmenteset is, de ez az egyetlen, ami beváltja, amit ígér, és nem is akar többnek látszani ennél. A 3 éves kisfiam fogorvosa ajánlotta neki a juniort, sajnos egy csúnya elesés közben megsérült az egyik foga. Ez tényleg megállította a további romlást, ezért gondoltam, hogy na kipróbáljuk mi is.

Fogkeféből tudom, hogy nagyon ajánlják az elektromos fogkefét, de nekem nem jó érzés, sima fogkefékről pedig nemrég néztem egy kiselőadást, abban azt mondta a fogorvos, hogy igazából addig mindegy milyen, amíg a feje nem nagy és a sörtéi nem túl erősek, de nem is túl puhák, így én bambuszost veszek a rossmannból, 3 havonta cserélem. Kisfiam maga választja az övét, mikor milyen tetszik neki, nyilván ő még a színre és a mintára megy, de nem bánom, legalább megszereti velük a fogmosást. :)

Nem kérdezted, de szájvízben már nem vagyok ennyire tudatos, álltalában leveszem a legolcsóbbat a polcról, úgyis csak fogmosás után használjuk kiegészítésként.

2021. okt. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 scamdemic ***** válasza:
44%
Elektromos fogkefét, fluoridmentes fogkrémet.
2021. okt. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elmexet és elektromos fogkefét
2021. okt. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elektromos fogkefe (Philips sonicare), fogkrém változó, amit éppen kapunk orvoslátogatótól, most éppen Curaproxot, de szokott lenni Sensodyne és Elmex is.

Fogorvos vagyok

2021. okt. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Oral-B elektromos fogkefe. Fogkrém pedig úgy, mint előző.
2021. okt. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 scamdemic ***** válasza:
65%

Nem tudom, miért pontoztátok le a (2-es) válaszomat. Már egyre többen tudják, hogy a fluorid méreg, és én ezt magamon is tapasztaltam.

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=jjOW1wEM2BU

De ti csak használjatok fluoridos fogkrémet, és ne csak a fogpasztás tubust nyomkodjátok, hanem a piros x-et is minél sűrűbben.

2021. okt. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fogkefe: Elmex / Curaprox.


Fogkrémből eléggé változó, de általában Colgate vagy Signal.

2021. okt. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%

6-os!

Majd akkor állíts ilyeneket, ha hivatalos orvosi oldalt tudsz linkelni, például pubmedet, nem Körmös Arankák, meg Mázoló Pisták által szerkesztett kamu oldalakat. Ezért nem szabadna engedni, hogy bizonyos kor felett vagy IQ szint alatt használjátok az internetet, mert nem tudtok szelektálni, elhisztek minden hülyeséget, orvosi kérdésben meg előbb adtok hitelt a fodrásznak, mint a szakembernek. Más kérdés, hogy alapvetően ez nem az én bajom, se nem az orvosé, a te egészséged, a te életed.

2021. okt. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 scamdemic ***** válasza:
49%

8-as, hivatalosan soha nem fogják elismerni. Mint írtam, magamon is tapasztaltam, mivel rendszeresen kiütések jelentek meg a szám szélén a fluoridtól. Aztán amikor lecseréltem a fluoridos fogkrémemet fluoridmentesre, láss csodát, elmúltak a kiütések. Szóval hiába gúnyolódsz, a hivatalos oldalakon nem mindig írják le az igazat, sőt, többnyire hazudnak az életünket érintő leglényegesebb dolgokról. És ezt most nem csak a fluoridról állítom. 7:20-tól itt is szó van róla:

[link]

2021. okt. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!