Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez így normális foghúzás után?

Ez így normális foghúzás után?

Figyelt kérdés

Hétfőn húzták ki a bal alsó bölcsességfogamat, össze is lett varrva.

Azóta napról napra rosszabb, olyan értelemben, hogy alig tudok enni, fáj a nyelés is, a varrat szúrja a nyelvemet, talán már ki is sebesítette, vagy ha konkrét seb nincs is (nem látok) de annyira érzékennyé vált, hogy, alig tudok beszélni, fáj a nyelvem baloldalt, beszéd közben.

Nincs bedagadva, alapvetően nem fáj, ha kívülről nyomkodom az "áll csontot" nem feszül, nem fáj már.

Maga a seb is szépnek tűnik, nem piros, nem gennyes, nem látok rajta semmi "félelmeteset"


A torokfájásra próbáltam már mindent, de semmi sem hat maximum enyhíti.

Már azt sem tudom eldönteni, hogy ez valamiféle kisugárzó fájdalom lehet, vagy valóban a torkom fáj e.


Beszéltem a fogorvossal, igazából csak annyit mondott, hogy szerinte nem a foghúzástól fáj a torkom.

Viszont semmi bajom olyan értelemben, hogy lázam nem volt, jó az általános közérzetem is, és nem szokott fájni a torkom "csakúgy" magában.

(a foghúzás óta fáj a torkom/a nyelés)


4 nap alatt 1 kilót fogytam, csak annyit szoktam enni, hogy ne korogjon a hasam, de az is szenvedés.


Bárkit kérdeztem, senkinek nem volt hasonló eljárás után torokfájása/nyelési fájdalma.



2021. okt. 29. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Varratszedés után sokkal jobb lesz. Lehet, hogy a fogorvosi rendelőben a tátott száddal összeszedtél valami torokfájós vírust. Milyen gyógyszert szedsz rá és mennyit? Nekem torokfájásra Kalmopyrin és Strepsils.
2021. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A Strepsils sosem jött be, ellenben a Septofort mindig bevált náthával járó torokfájások után.Most nem.

Valamint a Halls cuckorka enyhíti, talán az segített eddig a legtöbbet rajta.

Evés után viszont mindig újra, és ugyan úgy fáj, míg mondjuk két étkezés között már van hogy a sima nyelés egészen elviselhetővé válik

2021. okt. 29. 14:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát akkor Septofort és Kalmopyrin.
2021. okt. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!