Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Több mint 1 éve tartó fájdalom...

Több mint 1 éve tartó fájdalom? A fájdalomcsillapító nem használ. Diagnózis nincs.

Figyelt kérdés

Több mint 1 évvel ezelőtt elkezdett fájni egy fogam. Elmentem fogorvoshoz, gyökér kezelte majd betömte, de ugyan úgy fájt. Csináltak röntgent azt mondta nincs begyulladva várjunk pár napot, hetet hátha elmúlik. Nem múlt el. Kiszedte a tömést és gyökér kezelte újra majd újra betömte. Ugyan úgy fájt, hiába vettem be bármit nem csillapodott. Másik fogorvoshoz mentem, ő is megröntgenezte ő sem látott semmit, eltelt pár hét (ekkor már hónapok óta fájdalomban éltem) vissza mentem és akkor azt mondta a mellette lévő fogam is ki volt gyökér kezelve és be volt tömve, lehet az fáj és átsugárzik. Gyökér kezelték újra azt is. Nem lett jobb végül ki lett húzva mind a kettő (másik fogorvos által) de a fájdalom ugyan úgy megnaradt,semmilyen fájdalomcsillapító nem enyhíti. Azóta egy új fogorvosnál implantátumot ültettek be erre a két helyre. Mikor csavarozta fel az egyiknél kicsi feszítést éreztem, de a másik az fájt. Azt mondta ennek nem kellene fájnia. Elküldött neurológiára és azt mondta ha nem enyhül a fájdalom akkor ki kell szedni a csavart pár hét múlva mert utána csak nehezebb lesz ha becsontosodik.

Neurológián csináltak koponya CT-t, de semmit nem találtak. Kaptam gyógyszert arcidegzsábára, természetesen nem használt semmit. Ugyan úgy fáj. Valakinek hasonló? Több mint 1 éve fáj minden egyes nap!!! Én ezt nem bírom már.



2021. nov. 7. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kizárt, hogy arcüreggyulladásod van, vagy valami más környezö résszel van probléma, ami nem fogorvosra tartozik.

Vagy megsérült egy ideg valamikor és most fantomfájdalmakat okoz. Vagy pszcihoszomatikus eredetü.

2021. nov. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De a röntgen, uh, CT nem mutatna ki valamit?
2021. nov. 7. 15:14
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy dolgot még megpróbálhatsz, az pedig a d vitamin lökésterapia. Szigorúan 3 napon keresztül napi 50 ezer NE d vitamin, rá pár óra múlva K2 vitamint vegyél be. Nekem elmulasztotta a fogfajasom.


Idegekre még jó lehet a milgamma is.

2021. nov. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A Röntgen, UH, CT csak a fogaidat nézi, a környezetet nem, mindig csak az elöírt területet vizsgálják semmi mást nem.

Nekem pl tüdö Ct-nél nem nézték meg a szivemet, azt egy héttel késöbb csinálták, mert egyszerre csak egy területet néznek, hiába van ott a másik is.

2021. nov. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hat pedig ez eleg gyanusan trigeminus neuralgia. Milyen gyogyszert kaptal?
2021. nov. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csonthártyagyulladás? Ha felső fogak, akkor arcüreg is gyanús lehet. Nézess egy vérképet, ott a gyulladási faktor + süllyedés megmutatja, ha az magas, akkor nem csak idegi alapon van, hanem valami tényleg gyulladt. Antibiotikumot, nem-szteroid alapú gyulladáscsökkentőt kaptál? Még orr-fül gégész irányába is menj tovább szerintem.
2021. nov. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Neurológushoz menj el!
2021. nov. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Voltam neurológusnál. Néztek vérképet és többször írtak fel az egy év alatt antibiotikumot is.
2021. nov. 7. 17:24
 9/11 anonim ***** válasza:

Dr. Kelemen András a legjobb.



1052 Budapest, Párizsi utca 1. II. emelet 10.

Mobil: 36/ 30- 951-88-77

2021. nov. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon autoszuggesztiv vagyok. Egy alkalommal foghuzásra mentem, egy jo haveromhoz. Megkaptam az injekciot, kivártam a hatását, és az orvos hozzalátott a huzáshoz. Nem éreztem fájdalmat. Akaratlanul egy pillanatra az ugrott be, hogy milyen nagyon fájna ha injekcio nélkül uzná. És abban a pillanatban olyan fájdalmat éreztem, hogy sülyedtem bele a székbe. Az orvos még másfél injekciot adott, de még akkor is csak nagyon nagy fájdalom érzettel sikerült kihuzni a fogat. Az orvos emlitette, volt még ilyen esete. Lehetséges, hogy hasonlo volna a Te fogfájásod is? Érdemes vola megprobálni, hogy ne vedd figyelebe a fájdalamat, hitesd el magaddal,

megszünt, nem érzed a fájdalmat.

2021. nov. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!