Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ciki vagy nem huszonévesen a...

Ciki vagy nem huszonévesen a kivehető fogsor?

Figyelt kérdés

2021. nov. 8. 10:35
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
55%

"Akármit is mond a fogorvos"

Igen szomorúnak találom, hogy vannak emberek, akik abból indulnak ki (és igyekeznek erről másokat is meggyőzni), hogy a fogorvos direkt, vagy hozzá nem értése miatt hazudik. Az orvos-beteg kapcsolat alapja a bizalom, ha bármelyik fél részéről ez nincs meg, akkor ott nincs is miről beszélni, különösen ha ilyen alapvető dolgokban nem lehet megegyezni, hogy miért is van egy adott illetőnek annyi rossz foga. Egyelőre a fogorvos az, aki alaposan, tükör segítségével megvizsgálja mindegyik fog mindegyik felszínét, a rossz szájhigiéniának pedig objektív jelei vannak. Magyarul, ha a fogorvos azt mondja, hogy nem, valami mégsem jó, akkor el kellene gondolkodni, hogy talán tényleg így van, nem csak azért, mert ő megvizsgál, hanem azért is, mert alapvetően a fogorvos a rossz fogakból él, tehát neki valahol még ellenérdeke is a jó szájhigiénia (persze csak teoretikusan, mert egy gyulladt fogíny mellett egy korrektebb tömést sem lehet megcsinálni, nemhogy ennél komolyabbat).

Én fogorvosként nagyon ritkán találkozom tényleg kiváló szájhigiéniájú emberrel, mondjuk havonta egyszer bejön egy ilyen illető, pedig körzetes és magánrendelésem is van. Azt pedig mindennap kivétel nélkül hallgatom, hogy "pedig mosok fogat". Aztán mégis vastag lepedéket tudok lekaparni a fogairól, holott feltételezhető, hogy a fogorvosi vizit miatt még az átlagosnál is jobban odafigyelt, tehát ha ez az alaposan megmosott állapot, akkor vajon milyen általában? Persze felesleges megkérdezni, ugyanis mint mondtam, objektív jelei vannak a rossz szájhigiéniának. De én erre mindig azt szoktam mondani, hogy nem nekem fontos. Én megmutatom, hogy mi a baj, el is magyarázom, mit lehet ez ellen tenni. Ha valaki bármi miatt ezt nem fogadja meg, akár azért, mert kompetensebbnek tartja Körmös Arankát a témában, akár azért, mert egyszerűen gyengébb képességű, az saját magával csesz ki, mert akkor az ő szájában nem fog megállni egy tömés sem, ő fogja előbb elveszíteni a fogait, nem én. Egyelőre a genetika szóra nem változott még sem a diagnózis, sem a terápia.

2021. nov. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Igen szomorúnak találom, hogy vannak emberek, akik abból indulnak ki (és igyekeznek erről másokat is meggyőzni), hogy a fogorvos direkt, vagy hozzá nem értése miatt hazudik. "


Hazugsággal senki nem vádaskodott (eddig). Úgy kell érteni, hogy különböző fogorvosok mást mondanak ugyanazokról a dolgokról. Vagy írnak az interneten. Az egyik ezt, a másik azt, ugyanazzal kapcsolatban.

De nem kell meglepődni, más szakterületeken is ez van.

Akinek van olyan rokona, akit félrekezeltek és már az utolsó előtti fázisban szerencséjére egy olyan orvoshoz került aki felismerte hogy mi a betegsége, az tudni fogja, mire gondolok.


Az tökmindegy, hogy itt valódi fogorvos-e valaki. Egy gyakorikerdesek.hu-s választ senki nem fog szakvéleményként elfogadni.

Itt legfeljebb tanácsokat adunk egymásnak.


Én is azt mondtam, hogy mosni kell a fogakat. Fogselymet jó, ha az emberek pár százaléka használ. Ha valaki nem használ selymet, akkor is minimum kellene szájvizet használni és rendesen öblögetni vele fogmosás után. Az elektromos fogkefét is feltalálták már, ami szerintem elég hatékony. A fogzuhanyt is. A fogzuhannyal kombinált elektromos fogkefét is. Ezekből vannak olcsón is jók, érdemes kipróbálni. See? Ez az én tanácsom.

2021. nov. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

1. Az elöző fogorvosnak igaza van, nekik nem az a céljuk, hogy minél több embernek rosszat tegyenek.

2. Az tény, hogy sokat számít a genetikai adottság, de legalább annyit a megfelelő fogápolás. (Itt a hangsúly a megfelelőn van, a mindennapos fogmosás is lehet rossz, ha rossz módszerrel történik)

3. Huszonévesen a fogak nagy részének elvesztése lehet genetikai ok - ez elég ritka-, lehet higiéniai probléma - ez sem gyakori ilyen korban, lehet akár fertözés, gyulladás is meg lehet sok egyéb is. Csak egy példa: balesetben sérült állkapocs.

4. Az implantát meg nem mindenkinek lehetséges, van, akinek nem beültethető, állandó gyulladást okoz.

5. Egy jól elkészített kivehető fogsor semmivel sem problémásabb, mint a saját fogak, persze nem a legolcsóbb megoldásra kell gondolni.

2021. nov. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
jók aválaszok
2022. márc. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!