Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen a tökéletes fogsor?

Milyen a tökéletes fogsor?

Figyelt kérdés

Gyerek korom óta küzdök a fogaimmal, mind egészségileg, mind szépségileg.


Mióta kibújtak a tejfogak és kihullottak, ill. 6 évesen kinőttek a maradandók is, millió bajom volt velük.

Anyukám megtanította reggel este mosni, még fogselymet is használtunk esténként.

Kontrollra is jártunk fél évente, neki is elég sok gond volt a fogaival, 30 évesen sajnos kivehetős fogsora lett.


Nekem is már 8 hiányzik, 7 tömött van, 2 gyökérkezelt. 3-ban a frontfogakon csap van a gyögemérben, ami tartja a koronát. A többi sárga, a töméseknek látszik a "kerete", mintha direkt úgy tömnék, hogy lehessen látni, hogy rossz volt. Magándoki is 6000ért olyat tömött, hogy mosolyogni sem mertem.


Volt ami kettétört, úgy kalapálták ki, csavarral szedték ki a gyökércsúcsot. És most is voltam kontrollon megint 2-t találtak hibásnak, plusz 1 gyökércsúcs rezekciót is kell csinálni kisműtétben, ismét, ez lesz a 3.


Soha nem merek önfeledten nevetni, mert a fogfehérítés ellenére is nagyon sárga és elüt a fehérebb koronáktól. Meg ha nagyon hahotáznék látszana hátul a sok hiány.

A hideg-meleg ételekről, italokról nem is tennék említést, annyira figyelnem kell mit, melyik oldalon ehetek, ihatok. Mert itt is érzékeny, ott is, az édességre is, meg a keményre is.


Legszívesen kihúzatnám mindet már és implantátumot tetetnék be alulra, felülre. Ami mindig jó lenne, mosolyogni, beszélni, enni.


Nézegettem fogászati holnapokat, külföldi is szóba jöhet, pénz sem akadály. Lehet milliós összeg is.

Csak egyszer és mindenkorra legyen rendben a fogam.

Minden klappol az életemben csak ez nem.


Tudnátok esetleg valamit vagy valakit ajánlani?

Kinek mi vált be? Van olyan, hogy most egy évet rászánnék és utána életem végéig nem lenne gond vele?


Köszönöm a segítségeteket!



#Fogak, fogsor #Egészség, mosoly, #Fájdalom, szégyen, takargatás
2021. okt. 2. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát olyan amilyen a fogreklámokban vannak, ahol tiszta gyöngyfehér, egyenes mindenhol, elülső fogak szimmetrikusak egymással, az ajkak gyönyörűen ápoltak és egészséges színűek..kell keresni egy megbízható magán fogorvost mert az sztk-soknál azt tapasztaltam hogy szarnak bele, otthagynak rossz fogakat pedig észrevehetően rosszak de hanyagok persze tisztelet a kivételnek de gondolom egy magánnak érdeme hogy jól dolgozzon hisz fizetős és nem olyan, hogy te egy sorban következő vagy akit le akar tudni. Fogorvost kell megkérdezni mind erről, mert nem hozzáértők nem biztos hogy hasznosat tudnak mondani mint ahogy én sem. De én is ezzel a gonddal vagyok így figyelni fogom a kérdést. Több fogam nekem barna foltos, több eláll egymástól, első metszőfogak túl nagyok és középen szuvasodik..szeretnék olyan fogsort mint a reklámokban vagy hírességeknek, pénz nem számítana.:)
2021. okt. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2021. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2.Ez se tökéletes mert látni néhol hogy a fogak nem sík egyenesek hanem elállnak picit de fehérségben ötös.
2021. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
A tökéletes mindig relatív. Szerintem tökéletes. Szerinted nem.
2021. okt. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


szerintem ilyen, ilyet szeretnék. Fogorvosnak lehet ilyen képet mutatni hogy ilyen fogsort szeretnék? tökéletesen egyenes, gyöngy fehér, nincs elálló fog stb?

2021. okt. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

“ Fogorvosnak lehet ilyen képet mutatni hogy ilyen fogsort szeretnék? tökéletesen egyenes, gyöngy fehér, nincs elálló fog stb?”



Tudod az a baj, hogy ez is olyan, mint a fodrasznal. Mutatsz a fodraszodnak egy kepet, hogy ilyen hajat akarsz:


[link]


Az ilyen hajadbol:


[link]


Meglehet oldani? Nem biztos… Talan… ha nagyon nagyon melyen a zsebedbe nyulsz …

Egy honap mulva is ilyen lesz? NEM…


Hiaba mutogatsz te hollywoodi, hofeher es szogegyenes, széles fogsort a dokinak, hogy ha’ te man’ ilyet akarsz….

A fogorvos is hozott anyagbol dolgozik.

2021. okt. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös! Mutatni lehet, de garantáltan fel fogod akaratodon kívül idegesíteni az orvost, még pedig azért, mert jóval összetettebb tudomány ez, minthogy bemész egy fotóval és azt kapod. Ez nem fodrászszalon, bár tudtommal még ott is elmondják, hogy nem fogod azt kapni, amit a képen látsz és itt is ez a helyzet: az orvos hozott anyagból dolgozik, egyáltalán nem mindegy, hogy milyen állapotú fogazattal mész oda, amúgy milyen a harapásod, az anatómiája a fogaidnak, az állcsontodnak, a koponyádnak. Rengetegen járnak úgy, hogy addig hisztiznek, amíg meg nem kapják a Hollywood mosolyt, majd szembesülnek azzal, hogy például a fogszabályozás eredményeként teljesen eltorzult a profiljuk és ugyan a fogazatuk szép, de az arcuk már nem. Ilyeneket is figyelembe kell venni, itt nem csak a fogak kerítésléc-szerű sorba rendezéséről és hófehérré varázslásáról van szó. Egyébként a hófehér mosoly valójában baromi mű tud lenni, különösen 30-40 pluszos embereken, nincs annál kellemetlenebb, mikor valaki azzal szeretne fiatalabbnak tűnni, hogy olyan fehér fogakat szeretne, mint a kerámia budi, egyedül azt éri el, hogy 3 km-ről kiszúrja mindenki, hogy ez mű, ez nem a sajátja. Ez a mosoly a 18-25 éves fiatal nőknek áll jól (a képek nagy részén nem véletlenül ilyen nők szerepelnek), ha amúgy is ápoltak és még itt sem mindegy például a bőrszín.


Kérdező: ne külföldre menj emiatt, vagy csak akkor, ha nem gond oda BÁRMIKOR eljutnod. Mert ez nem olyan lesz, hogy elmész 2-3x azt csókolom. Bármikor alakulhat úgy, hogy ott begyullad valami, például egy húzás után, amivel adott esetben egy héten keresztül MINDENNAP el kell menned tisztításra. Hogy csak egy példát mondjak. Itt is emberek dolgoznak, előfordulhat gond mondjuk a pótlásnál, mégsem jó valami, újra kell küldeni, újabb próba, megint plusz egy alkalom. Mindig úgy válassz orvost, hogy könnyen elérhető legyen a számodra és nem okoz gondot akár soron kívül elugornod hozzá, pláne ha implantátumokat akarsz az elég nagy munka is. Más kérdés, hogy egészséges fogakat nem nagyon fog neked senki sem kihúzni, illetve amit fentebb is írtam: az orvos hozott anyagból dolgozik. Ez elsősorban ORVOSI beavatkozás és csak sokadlagosan szépészeti. Mint ahogy egy vakbélműtétnél sem feltétlenül fogják kikérdezni a te véleményed, úgy itt sem az az első, hogy te mit szeretnél. Meghallgatnak persze, de könnyen kiderülhet, hogy nem vagy alkalmas rá, például mert nincs elég csont implanthoz és csontot pótolni sem lehet végtelen mennyiségig, ez nem így működik sajnos. Nem tudom, hogy 6 ezer forintért mikor tömtek neked, már 8 évvel ezelőtt is simán 10-12 ezer volt egy átlag magánrendelőben, pláne egy jó hírűben még ennél is drágább. Most persze ennél több. Attól, hogy magánrendelő, még nem lesz automatikusan jó, rengeteget ismerek, ahol nem a minőségre, hanem a mennyiségre hajtanak és azért van betegük, mert például olyan rendelési időt tartanak, ami mindenkinek jó (pl hétvégén, vagy éjszaka), de olyat is tudok, aki azáltal lett keresett orvos, hogy gyakorlatilag azonnal fogad, nem kell heteket, hónapokat várnod. Cserébe olyan is az ellátás.

Én Pesten és Pécsett tudok jó szívvel ajánlani orvost, ha érdekel, megírom privátban.

2021. okt. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem kértem senkitől kioktatást, köszönöm.


Igen, tudom milyen, amikor begyullad. Milyen amikor minden fogorvos elérhetetlen. Milyen amikor beleőrülsz úgy fáj mégis 3 hétre rá kapsz időpontot.


Akár sztk-s akár magán.

Ingyen is csináltak már, 11 éves, mai napig semmi baja.

Meg 6000-ért és 60-ért is, ami 2 hetet sem bírt.


Nem gondolom, hogy 2 alkalommal meg is lenne, ezért számoltam 1-2 évvel.

Volt doki aki 1,5 millióból, volt aki 800.000-ből és olyan is, aki több mint 5 millát kért volna a teljes rendbehozatalig.


Implantátumot sok helyre csont feltöltés nélkül már nem is lehetne nekem. Van, ahova már az sem lenne elég.

Ausztria, Németország, Hollandia, Dánia, Anglia nem lenne gond, mert folyton úton vagyok a munkám miatt.

Ami miatt (is) jó lenne, ha maxos lenne a mosolyom is és az életem.


Elsősorban olyanok véleménye érdekelt volma, akik hasonló helyzetben vannak vagy voltak.


De mindenkinek köszönöm a hozzászólást!

2021. okt. 3. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!