Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az első fogamon van egy kis...

Az első fogamon van egy kis romlási folt, Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A bal 1-ről van szó, kábé 2-3mm átmérőjű lehet, és a két első fogam találkozásánál, úgy, hogy egy nagyon picit a fog oldala is "romlott". Ez már ilyen legalább 2 éve, azóta semmi romlás nem állapitható meg rajta. A fogorvostól meg nagyon tartok, már alapról a rendelőre gondolva is rosszul vagyok... :S
2010. szept. 4. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Inkább attól kéne rosszul lenned, hogyha arra gondolsz, milyen lesz pár hónap/év múlva a fogad, ha nem mész dokihoz.
2010. szept. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A fogorvostól nem kell félni, ha érzéstelenítő injekciót ad, akkor semmit sem fogsz érezni. Menj el minél hamarabb, mert utána csak rosszabb lesz ha gyökérkezelni is kell.

Én egy időben sajnos nagyon elhanyagoltam a fogaimat, amit nagyon megbántam mivel egy-két fogam nagyon megsínylette, melyekkel sok problémám volt. Azóta a legkisebb probléma esetén is mihamarabb elmegyek, hogy ez ne ismétlődjön meg.

2010. szept. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, előre jelzem, őszinte leszek. Mégis mit vársz? Hogy valaki ajánl egy szert amitől majd helyrejön?! Menj el fogorvoshoz, nem fogsz belehalni, emberek milliárdjai túlélik, ha betömik a fogukat. Egyéni véleményem, hogy elég igénytelen vagy, ha ez téged nem zavar. Hidd el, rossz Rád néznie az embereknek, ha elmosolyodsz. És a leheleted se lehet valami kellemes, a romló fog büdös szájszagot eredményez.
2010. szept. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én teljesen átérzem a helyzeted. Egyszer én is életveszélyes helyzetbe kerültem a fogorvosi székben, már a klinikai halál állapotában voltam...

Szerintem ilyenkor azt kell csinálni, hogy felállsz, tapsolsz 2-őt, dobbantasz ötöt a bal lábaddal és hirtelen szuvasodás mentes lesz a fogad!

2010. szept. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sokan félnek a fogorvostól, aminek esetleg egy korábbi "rossz" vagy kellemetlen stílusú fogorvos lehet az oka. Célszerű egy olyan fogorvost keresni, aki kedves a paciensekkel, minden elmagyaráz és akkor sokkal-sokkal könnyebben rászánja magát az ember a kezelésre.
2010. szept. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
látszani nem látszik, és nemis büdös tőle a leheletem. Engem már a rendelő szaga is "megvisel", szinte rosszul vagyok az illattól.
2010. szept. 4. 16:02
 7/12 A kérdező kommentje:
És am elmennék, mert nemis a fúrótól félek, hanem az inekciótól :O
2010. szept. 4. 16:04
 8/12 anonim ***** válasza:
akkor ne kérj injekciót! én sem kértem eddig soha sem! ha csak egy kicsi folt van, akkor azt meg sem érzed, ne legyél már ennyire gyerekes!
2010. szept. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Menj el, be fogja tömni, nálam is ez volt, De menj el minél hamarabb mert nekem töredezett már ott a fogam.
2010. szept. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
:DD nefélj te! nemrég mentem énis betömetni. az injekciót nemérzed én a székben egyszer rosszul is lettem... de mikor beadta mondom ez télleg nemfáj. amúgy mostmár nemflek a fogdokitól 15.én megyek újra...emléxem amikor a várószékből felkeltem akkor is szédültem :DD
2010. szept. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!