Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek nehezen szokott megjönn...

Akinek nehezen szokott megjönni, vagyis sokáig csak barnázás, pöttyözés van, az első folt megjelenésétől számolja a menzeszt?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert nekem van hogy 1 hétig csak barnáz, közben előfordul hogy pár napra meg is szűnik, és utána kezdődik az erős vérzés. Ráadásul az is majdnem egy hétig tart, persze csökken közben. A nődokim azt mondta hogy kevés női hormonra utal, de azt nem kérdeztem tőle hogy akkor mikortól számoljam a menstruációt pl a teherbeeséshez, vagy csak úgy általában.
2010. aug. 29. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:
attól a naptól számold amikor rendesen megjön. a barna foltos napokat ne számold!
2010. aug. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van, a piros vér az eslő nap, de:


HA egy hétig barnázol az sok, nekem ezt mondta a dokim. 3 nap volt nekem, arra azt mondta, az még nem gáz, még a 4 sem. Annál több már nem túl jó, azt meg kell vizsgálni.


A pecsételö vérzés normális lehet abban az esetben, ha az ovuláció és a menstruáció között legalább 10 nap eltelik pecsételés nélkül. Egyéb esetben a pecsételés arra utalhat, hogy a sárgatest, amely a tüszörepedés után a follikulusból visszamarad, túlságosan hamar elpusztul, lebomlik és a méhnyálkahártya kapillárisai idö elött elkezdenek vérezni. Ebben az esetben sárgatestelégtelenség (corpus luteum insufficiencia) lehet a baj megnevezése. Ha a pecsételés több napig is eltart, beszélj róla a nögyógyászoddal. Okai lehetnek: pajzsmirigy rendellenesség, mióma, endometriózis, polip.

2010. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!