Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog gyulladásra Dalacin...

Fog gyulladásra Dalacin mennyire jó?

Figyelt kérdés
Már fél éve hol fel dagad az arcom 3-4 napra hol elmúlik. Amikor nincs az arcom bedagadva akkor is benne van a gyulladás mert az ínyem oldalán ki is jön egy kis pukli ami utal a gyulladásra. Na most a fogam nem lyukas csak le van törve belőle egy darab és szedtem rá eddig Aksolint de hiába. Semmi haszna nem volt. Most írtak fel Dalacint de ezt meg nem bírom lenyelni ragad a nyelvemre a száj padlásomra, sehogy nem akar lemenni. Szerintetek ha az Aksoli se használt ez fog egyáltalán? Az orvosom 300mg-t irt fel belőle napi 4x de szerintem ez sok. És kicsit parázok ettől a hasmenéstől is ami kb gyakori tünet meg a hányás émelygés ilyenek. A munkám miatt aggódok a emlékhatásaitól. Van aki hasonló cipőben jár vagy járt?

2021. nov. 16. 08:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
A Dalacin is megfelelő antibiotikum a fogászati gyulladásokra. A dózisa 4x300 mg, ennél kevesebbet nem érdemes belőle szedni, mert hatástalan lesz. Igen, gyakrabban okoz hasmenést, mint az Aksolin. Viszont nem a rendszeres antibiotikum szedés fogja megoldani a problémádat, hanem az, ha a fogorvos kezeli a fogadat. Amíg ott van gócként egy antibiotikum se fog meggyógyítani.
2021. nov. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez lett. Tegnap kihúzták az egyik fogam, és éjszaka eléggé vérezhetett. Aztán már érzem hogy jön is ki a púp. Húúuh, de utálom ezt. Így vissza se tudok menni, mert most napokig tuti nem mosok fogat.

Amúgy én azt szoktam csinálni, hogy mikor már elég nagy a púp, akkor átbököm egy steril tűvel, és kinyomom belőle azt a fehér trutyit. Úgy hamarabb elmúlik. Persze utána nem árt valamivel fertőtleníteni is. (Én pl az aloe vera nedvét szoktam rányomkodni)

2021. nov. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nos igen és fel is tettem a kérdést a fogorvosomnak hogy én be merem vállalni a fájdalom ellenére is legalább át fúrást hogy legalább ne dagadjon fel az arcom mert nem tud hol távozni a gennyes váladék. Néha szoktam szúrni fertőtlenített tűvel (orvosi infekciós tűvel) a puklit ami a rossz fog mellet kinő mert jobb igy mert igy távozik a genny egy része. De az orvosom amúgy is szeret gyógyszereket irogatni mert ahogy hallom ebből ál a rendelés. Jó , nem vagyok orvos csak szerintem ezt mindenképp meg kellene fúrni mert tényleg eléggé régóta van ez a gyulladás.
2021. nov. 16. 09:18
 4/16 anonim ***** válasza:

Ezt jól leírtuk így egyszerre ;)

Ezek szerint hasonló cipőben járunk...

2021. nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem tudsz másik fogorvoshoz menni akkor? Mert nem egészséges ennyiszer antibiotikumot szedni. Pláne úgy, hogy nem ez a megoldása.
2021. nov. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#4 igen :D Amúgy te szedtél rá Dalacint? Vagy valamilyen gyulladás csökkentőt?
2021. nov. 16. 09:21
 7/16 A kérdező kommentje:
5# az a baj hogy a másik orvos az még rosszabb mert ő már nem is lát olyan öreg és nem kímél senkit. Ő is igy bevállal egy foghúzást és már nem 1x halottam hogy szájsebészet lett a vége ami sürgős volt
2021. nov. 16. 09:22
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem, mert nagyon ritkán megyek el a fogorvoshoz. Most is muszáj volt, mert egy fogam darabokra tört. Nekem antibiotikumokat (aktil duo) szokott felírni, és azután hónapokig (volt hogy fél évig) nem jött újabb gyulladás. Viszont több fogam mellett már az ínyem alá is bement a fogkő, így meg idővel mindig visszatér a gyulladás.
2021. nov. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy én sem ápoltam a fogaimat de már elhatároztam hogy az összes rosszat kihúzatom. Sajnos a sok gyulladt fog miatt alacsony a vérlemezke számom ami spontán belső vérzést okozhat ha rosszabbodnak a fogak. Vagyis pontosabban ha jobban begyullad több, hosszútávon.
2021. nov. 16. 09:28
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát én tegnap is ki akartam egy másikat húzatni, de azt mondta a doki hogy nem húzza ki, mert koronát kell rá tenni. Hát nekem arra közmunkásként nincs pénzem.

Amúgy én a gyulladástól nem félek, na meg attól se hogy belehalok. Csak ne fájjon :D

2021. nov. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!