Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 30 évesen kihúzatni az összes...

30 évesen kihúzatni az összes fogamat?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő: a fogaim közül a legtöbb már gyökérkezelt, nincs olyan fogam ami ne lenne már betömve legalább 2x. 7 fogamat már kihúzták. Belefáradtam már a folyamatos kezelésekbe, kb minden hónapban muszáj mennem. A műfogsorral könnyebb lenne?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2021. nov. 23. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Inkább veneers
2021. nov. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Attól még ugyanúgy tönkremehetnek a fogak belsőleg, nem?
2021. nov. 23. 20:11
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Nem
2021. nov. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Ameddig meg lehet menteni őket én nem húzatnám ki.
2021. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Szia én csak ismerősöm tapasztalatából tudok írni. Két három éve én húzatni mentem magánhoz, ő ugyan ahhoz ment gyökérkezelni. Kb 4x csinálta neki a doki, én egyszer túl estem rajta persze. A végén neki is húzás lett a vége. Gondold át nagyon illetve kérdezz ki több fogorvost is a fogaid állapotáról. Van amit már nem érdemes gyökérkezelni.
2021. nov. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne könnyebb, sőt.

Ha egy fogad sincs, akkor a teljes kivehető pótlás jön szóba, ami egy nagy műanyag valami. Azzal már soha az életben nem fogsz tudni úgy enni, mint előtte, újra meg kell tanulnod rágni. Az sem örök élet garancia, hiszen fél évente, évente vissza kell vele járnod javíttatni, attól függően, milyen gyorsasággal sorvad a csontod. Apropó csontsorvadás. Legkésőbb 50-60 éves korodra el fogsz jutni arra a szintre, hogy annyira lesorvad az állcsontod, hogy nem lesz mire rászerkeszteni majd a pótlást, vagyis még annyira sem fogsz tudni vele enni, mint előtte. Már ha olyan szerencsés anatómiád van, hogy egyáltalán most lehet jót csinálni, vannak olyan geczi sz@r állcsontok, hogy arra a büdös életben nem lehet úgy rászerkeszteni semmit sem, hogy az ne mozogjon jobbra balra.

Én inkább valami kompromisszumos megoldást választanék. Ha elöl több fogad megtartható, akkor azokra hidat, hátrafelé pedig kivehető pótlást. Sokkal kényelmesebb, ahol fogad van, ott addig sem sorvad a csontod, illetve van időd szokni a kivehetőt úgy egyáltalán. Meg persze ott van az implantátum is, de arról is tudnod kell, hogy csont kell hozzá. Igen, vannak csontpótlási lehetőségek, de ez igen limitált, tehát ha mondjuk most kihúzatsz mindent (ha egyáltalán találsz olyan orvost, aki mindent kivesz - nem fogsz), akkor 20 év múlva már nem lesz ott semmi, amibe befúrható az implant és annyit pótolni sem lehet a csontot. Ezekkel jó, ha tisztában vagy. Kérd ki az orvosod véleményét, de az legyen világos, hogy olyan megoldás nincsen, amivel nem kell bizonyos időközönként orvoshoz menni. Ha nem gyökérkezeltetni mész, akkor azért, mert alá kell bélelni a pótlást, vagy valami részét javíttatni kell. Persze egy jól szerkesztett pótlással nem kell havonta menni, de azért évente mindenképpen ajánlott.

2021. nov. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kéz mindenkinek.

Kedves utolsó! Nem arról van szó hogy soha többé nem akarok fogorvoshoz járni. Csak ilyen mértékű fogorvos látogatást már nem engedhetek magamnak, egyrészt nincs elég szabadságom se rá másrészt ez már anyagilag nagyon megterhelendő.

Ami az implantátumot illeti szóba se jöhet, nem engedhetem meg magamnak. A híd is elég drága.

2021. nov. 24. 18:04
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, a piszkos anyagiak... ebben az esetben én a következőt csinálnám. Egyrészről a körzeti orvoshoz járnék, mivel az tb finanszírozott, tehát külön nem kellene érte fizetned, kivéve persze a pótlásokért. Másrészről sürgősen elkezdenék gyűjtögetni. amíg össze nem jön egy jobb pótlásra való, addig még egy nem túl jó körzetes orvos is tudja őrizgetni a fogaidat, de az is lehet, hogy pont kifogsz egy ügyeset, elvégre még legendának is kevés az, hogy a körzetes csak kontár lehet. Más lehetőséged nincsen.
2021. nov. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!