Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó ügyben tudnátok...

Fogszabályzó ügyben tudnátok segíteni? Érdemes kihuzatni 4 fogamat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nos, a helyzet a következő.. Belekezdtem a fogszabályzó projektbe, most 18/L vagyok. Már kisebb korom óta is szükségem lett volna rá, viszont az orvosok mindig azt mondták hogy 18 éves korig helyre alakulhatnak a fogaim, így még várjak.

Olyan nagy problémám nincs a fogaimmal, viszont: nem tetszik hogy a felső, 2 közepső fogaim elég kuszán állnak egymáshoz képest (az egyik ferdébben áll mint a másik), illetve az alsó fogsorom is picit kusza. Esztétikailag szeretnék rajtuk javítani, illetve a kényelem miatt, nem érzem jól magam így, sokszor a hangom is fura miatta.

Megvolt a röntgen felvétel és a mintavétel is, úgyhogy a doktorm fölsorolta a lehetőségeim: Hogyha 100%osan tökéletes fogsort szeretnék, hogy mindegyik fogam úgy álljon ahogy azt a könyvekben megírják, ahhoz ki kell húzniuk 4 fogamat, kettőt felülről és kettőt alulról. Így lesz hely őket 100 százalékosan helyreigazítani és tökéletes lesz a végeredmény. Vizsont beesettebb lesz az arcom.... A másik alternatíva pedig, hogy egy fogat sem húznak, viszont akkor kevesebb lesz a hely hogy helyre húzzák őket, így meg tudják változtatni a fog pozícióját, ami látványos is lesz ugyan, viszont mégsem lesz az a 100%os hollywoody mosolyom:D, viszont rendben lesznek a fogaim aránylag, és az arcomat sem torzítaná el a kezelés.

Szerintetek melyik megoldás a jobb? Várok véleményeket, illetve tapasztalatokat.



2017. júl. 20. 22:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%

Tapasztalatom ugyan nincs de a leírtak alapján a második opciót választanám.

Inkább áljanak egy kicsit kuszán mint, hogy beesett legyen az arcom.

Ne feledd a kor előrehaladtával az még határozottabb lesz.

Szóval az arcforma nekem fontosabb.

2017. júl. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Négy egészséges, eredeti fog nem éri meg a 100%-os hollywoody mosolyt. A fogpótlás nagyon nehéz, és sohase tökéletes! 10-20 év múlva nagyon hiányozna az a 4 fogacska. És addigra rájönnél, hogy nem érte meg, nem lett a töki mosolyod miatt semmi sem jobb. Az arcod eltorzításáról meg ne is beszéljünk.
2017. júl. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%
Nem értek, hozzá, de szerintem elég nagy hülyeség volt a részükről, hogy idáig várattak a fogszabályzással.Nehezen tudom elképzelni, de szerintem jobban mutat inkább egy kicsit keszekuszább fogsor, mint egy beesett arc.Azt nem tudom, hogy mennyire tudnak valósághű fogat építeni, de én személy szerint kész traumának éltem meg, amikor megtörtént az első fogtömésem, azt meg el nem tudom képzelni, hog mi lenne velem egy foghúzásnál:D .Nyilván egyénfüggő, hogy kinek mennyire fontos a saját foga, de na XD
2017. júl. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
69%
Nekem volt fogszabályzom és kihúzták négy fogamat,viszont az arcommal semmilyen változás nem történt. Ha nálad fent áll ez az esély akkor inkább a második opciót válaszd.
2017. júl. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%

2#

Fogpótlás? Bölcsességfogakról beszélnek az orvosok, azt senki sem pótolja mert felesleges. Sok embernek már fiatal korban ki kell húzni mert eleve rosszul vannak elhelyezkedve.


Kérdező. Az arcod nem torzul el.. Ez baromság. Ha tökéletes mosolyt szeretnél akkor maradjon az első választás, csak a foghúzás utáni napokat kell kibírni. Ha nem szeretnél sok fájdalmat és a könnyebb utat választod, akkor viszont legyen a második. De hidd el, megéri az első választás, mert jó esetben egész életedben viselhetsz tökéletes mosolyt.

2017. júl. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
"Bölcsességfogakról beszélnek az orvosok" - azt hol látod?
2017. júl. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%

6#

Sehol, de mindig azt húznak a fogorvosok mert teljesen elhanyagolható és nem látszik ezért az a legjobb választás a húzásra. Persze majd mindjárt metszőfogakat vagy szemfogakat fognak húzni...

2017. júl. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
azért kérdezzük meg az illetékest: bölcsességfogról van szó?
2017. júl. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Ilyen esetekben a 4-es fogakat szokták kihúzni (kisőrlő).
2017. júl. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!

Sajnos nem bölcsességfogak mivel még nincsenek kinőve azok. Előlről, középről haladva a negyedik fogakról lenne szó.

2017. júl. 21. 07:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!