Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alsó bölcsességfog eltávolítás...

Alsó bölcsességfog eltávolítása kinek volt már?Mennyire vészes?

Figyelt kérdés
Eléggé tartok tőle,sosem húztak még alsó fogamat.A fog kinőtt,korábban már kétszer tömték,de sajnos a szuvasodása miatt húzásra van ítélve.Szeretnék még a karácsonyi időszak előtt túl lenni rajta,de nem tudom mennyire vészes...Mennyire fáj utána?Szabival kell számolni?A húzás maga mennyi idő,nagyon rossz érzés?Minden beszámolónak,tanácsnak örülök

2021. nov. 25. 13:48
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
19%
Igen, utána lehet szájzárad is 1-2 hétig.
2021. nov. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A 2 alsót és 1 felsőt húzták ki nekem eddig, az alsók vízszintesen nőttek, csak egy kicsi látszott ki az oldalukból. Az egyik pár mp alatt megvolt, a másik volt vagy negyed óra, itt még a varratszedésre is szájzárral mentem, de a helye nem fájt egyiknek sem, csak ennél nagyon enyhén aznap
2021. nov. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap volt a foghúzás alsó bölcsesség, sajna olyan nagy volt a fog, hogy utána varrni kellett, kb az egyész 40 percig tartott, ma csak fájdalomcsillapítóval bírtam. Remélem holnap már jobb lesz.
2021. nov. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét alsó bölcsességfogamat mélyen a csontban volt, teljesen vízszintesen. Nekem kegyetlen volt, iszonyatos fájdalmaim voltak utána, a műtét is nehéz és hosszú volt, mivel ezeket konkrétan ki kellett fúrni/vésni, hogy hozzáférjenek, majd csak utána tudtak ráfogni a fogóval. Mindegy, nem részletezem, halat adok az égnek, hogy túl vagyok rajtuk. A fog helyzetétől függ, mennyire nehéz a műtét, van aki szerencsés és seperc alatt kikapják, aztán hamar gyógyul.
2021. nov. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az alsót műtötték. Egyik legrosszabb élményem volt, fúrták, vésték, nyomták kifele, húzták. Tele voltam nyomva érzéstelenítővel, de még így is kegyetlen rossz volt. Nem is nagyon a fájdalom, hanem maga az a erős feszítés amit csináltak. Majdnem sírtam már.

Előtte pár héttel csonthártyagyulladásom volt emiatt a fog miatt az nagyon fájt és nagyon bedagadtam akkor és szájzárom is volt

Szerencse a műtét után kb csak aznap meg másnap fájdalomcsillapítóztam és annyira nem dagadtam be.


Sajnos hamarosan kiműtik a másik alsó fogam is. Legalább most már tudom, hogy mire számíthatok.

Egyik sem teljesen vízszintes, inkább átlósan van/volt bent. Bízom benne, hogy a mostani jobb lesz, mert az előző jobban benne volt a csontba

2021. nov. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tudom tanácsolni, hogy a műtét utáni 2. napon használjátok Corsodyl szájöblítőt. Nem szabad zubogtatni, csak szájba venni és azon az oldalon 1 percig bent tartani, majd kifolyatni. Varratszedés után pedig nagyon sokat segít a sebgyulladás elkerülésében a fogköztisztító kefe, szájsebész rendelte így. Alsó, csontból kivésett bölcsességfognál egy mély seb marad, amibe ha belemegy valami, az bizony begyullad. Semmiképp nem szabad apró magvas dolgokat enni a seb teljes zaródásáig. Nekem egy árokszerű üreg maradt a fog helyén vagy 2 hónapig, minden nap azzal a fogköztisztítóval kellett óvatosan belenyúlnom fogmosáskor, mert azt sima fogkefe nem tudja kitisztítani.
2021. nov. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!