Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » El vagyok keseredve! Valaki...

El vagyok keseredve! Valaki olcsó fogszabályozót?

Figyelt kérdés
Sajnos a szüleim nem álltak úgy anyagilag,hogy lehessen fogszabályozóm.Már családom van,de még mindíg nem tudom elfogadni így magam.Rettenetesen állnak a fogaim.Társaságban csak úgy nevetek,ha a kezem a szám elé teszem.MOst kismama vagyok,SZTK-ban igyenes a fogászati ellátás,mivel kismama vagyok fogszabályozóra is kapnék kedvezményt?Rengeteg helyen érdeklődtem már,200-470ezer között van,amit nem tudok kifizetni,de a látványba már beleőrülök.Mit tegyek?.
2010. szept. 5. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
uristen olyan drága egy fogszabályzó:O?
2010. szept. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen,és ahol azt mondták,hogy lehet részletben fizetni,azt úgy értették,hogy 50000/hó...de nagyon rossz így élni,már gondolkodtam rajta,hogy rakatok fel protkót.Talán az olcsóbb...
2010. szept. 5. 17:08
 3/11 anonim ***** válasza:

hét lehet hogy az ólcsóbb de azzal még rosszabb élni:s

szerintem az még ráér 20 évet: D

2010. szept. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Van drágább is. Viszont egy nagyon fontos dolog, ne a fogszabályzó ára legyen a döntő, hanem hogy milyen az orvos. Nekem elszúrták (a fogzománcom olyan lett, mint a szita), ráadásul az alsó fogsorom visszaállt rendezetlen állapotba, mert másképp nem fér el.
2010. szept. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17:18 vagyok ismét, ha visszaforgathatnám az időt, sose kezdtem volna el a fogszabályozást, ha van elég kisugárzás, senki se figyeli a hibáidat. Ismerek valakit, akinek gyerekkorban szabályozták a fogát, már elmúlt 50 éves, és megint fogszabályzót ajánlottak neki. Most komolyan, megéri? Én elfogadtam így magamat, sőt, megtaláltam azt, amiben jó vagyok és ami miatt lehet önbizalmam, aki mégis megszól a külsőm miatt, hát kapja be. Én lennék a legboldogabb, ha ismét egészséges fogsorom lenne, mint amilyen szabályozás előtt volt.
2010. szept. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De nekem nagyon csúnyák a fogaim,igaz egészségesek,egy lyukas fogam sincs.Nekem a két első fogam mögött van a szemfogam nem mellette,olyan,mint ha nem is lenne fogam.Nagyon gusztustalan.Magamnak nem tetszek így,de egy munkatársamtól is kaptam már rá jó indulatú kis dicséretet(szintén nő):

Hogy gondolod,hogy ilyen ocsmány fogakkal jössz be dolgozni?Ennek következtében önbizalom nuku.De két baba mellett lehetetlen kifizetni...

2010. szept. 5. 17:37
 7/11 anonim ***** válasza:
Én meg úgy néztem ki, mint egy vámpír, az se jobb, és az alsó fogsor teljesen rendezetlen. Nos, most lópofám van fájós fogakkal, akkor inkább a régi.
2010. szept. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

SZTK-ban csinálják olcsón, 10ezerért, de nincs semmilyen kedvezmény. 18.kerben elég jó a doki.

jó egészséget Neked és a Babáknak! :)

2010. szept. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az egyik hozzászólóból szerintem csak a rossz tapasztalat beszél.

Én teljes mértékben megértelek téged!!Habár nem írtad hány éves vagy, de én 20 éves vagyok és most kaptam fogszabályozót. Olyan 14 éves koromig vártunk,hogy kiessen az össze tejfogam, hogy lehessen fogszabim. De akkor úgy döntöttem,hogy nem kell nekem olyan, jók így a fogaim. Pedig nagyon csúnyán álltak/állnak,de valamiért nem akartam. Aztán az évek alatt csak szenvedtem,mert rájöttem,hogy mekkora ökör voltam akkor és nekem kell fogszabályozó. Érdeklődtem sok helyen és tény,hogy nagyon drága...de mihez képest drága? Nekem alsó-felső együtt 220000FT, 7 hónapnyi kezelés 70000 Ft, 4 fog húzása 18000FT, röntgenek 10000FT, az éjszakai fogszabi meg majd 110000 FT lesz. 3hónapja tették fel és akkora változás zajlott le ennyi idő után,hogy én sem hiszem el=)

Hol laksz amúgy? Szerintem azt fogod megbánni,hogy nem csináltatod meg a fogaidat. Szerintem megéri a pénz azt,hogy a saját fogaiddal mosolyoghass 50-60 éves korodban is. És egy jobb protézis se olcsóbb ám, nehogy azt hidd. Sőt én úgy gondolom most,hogy soha nem csinálnék protézist,csak implantátumot,ami meg plána nem olcsó.De az legalább nevezhető fognak=)

2010. szept. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
11:20 - Az én fogaim már sose lesznek egészségesek, a szabályzós orvos tette tönkre, "kísérleti nyúl voltam", és beleszólásom 10-14 évesen semmi, ennyit a rossz tapasztalatról, ezt nem lehet úgy helyreállítani, mint egy asztalt, ha kitörik a lába. Ha lett volna beleszólásom, vagy nem csináltatjuk meg, vagy ha mégis, addig megyünk, míg nem kerülök egy NORMÁLIS orvoshoz, aki engem kezelt, az egy HENTES volt, de a szüleim úgy voltak vele, a KLINIKÁN csak jó orvosok lehetnek, hát nem így történt, már ők is bánják, de a fogaim egészségét már soha nem lehet helyreállítani.
2010. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!