Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bő egy héttel a foghúzás után...

Bő egy héttel a foghúzás után kisugrázó, hasogató fájdalom?

Figyelt kérdés

25.-én húzták ki a fogamat, azóta eltelt 9 nap.

Már volt varratszedés is.

Látta a doki, nincs begyulladva, szépen gyógyul, én laikusként sem látok semmi problémát.

Ennek ellenére olyan szinten bele tud nyilalni a fájdalom a mai napig is, hogy megőrülök, tényleg egyszerűen nem tudom mit csináljak már....több mint egy doboz cataflamot fogyasztottam már el az elmúlt 9 napban, sokszor nem tudok lefeküdni mert őrületesen fáj.

Ha sikerül lefeküdni akkor pedig szinte biztos, hogy a fájdalomra kelek.

Szétrobban a fejem, a fülembe kisugárzik, elképesztő.

Szerencsére csak napi fél órán át tart, de többször is jelentkezik, viszont az a fél óra tényleg olyan, hogy elviselhetetlen.

A fájdalom pedig nem enyhül az idővel sem, tehát 5 napja is pontosan ugyan így hasogatott és fájt mint most, ugyan ezzel az intenzitással, erővel.


A doki azt mondta, hogy normális.

Utána olvasgattam, és én sehol sem olvastam olyat, hogy ez normális, de nyilván ne a webbeteg gyógyítson, hinnem kell a dokinak gondolom.

De komolyan ez így tényleg normális?

A másik oldalt is kihúzták már korábban, ott nem volt ilyen.


A fájdalom mértékével sem túlzok, bár gondolom mindenki azt hiszi, hogy jaj fáj egy kicsit, és megakarok halni tőle, de nem, tényleg brutálisan fáj amikor jön.

Azért bírom mert csak fél órákig tart, de ezt 0-24-ben nem lehetne kibírni.

Nagyon bosszant már, unom hogy nem tudok normálisan létezni.

Mit csináljak?



#foghúzzás
2021. dec. 4. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom, hogy vírusfertőzés esetén kialakulhat arcideg gyulladás, aminek hasonló tünetei vannak.
2021. dec. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez esetben mi lenne a teendő?

A foghúzás másnapján volt hőemelkedésem, de azon kívül és azt leszámítva nem.

2021. dec. 4. 15:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt ilyen elviselhetetlen fájdalom a kihúzott fog helyén, amikor begyulladt a helye. Ilyen iszonyat éles, tűrhetetlen volt tényleg. Én ezzel ügyeletre mentem annak idején, érzéstelenítés mellett kitisztították a sebet.
2021. dec. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
11. nap, a helyzet változatlan :)
2021. dec. 6. 03:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon sokáig fáj mindig a foghúzás helye, legalább 2 hétig. Sajnos biztos gyengébb az immunrendszer meg ràgòfogaknak amúgy is 6 hét kb a teljes gyógyulása azt mondta a fogorvos. Ha vérdugó benne maradt és varratszedés is volt már akkor türelem pár nap és jobb lesz.
2021. dec. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!