Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem merek elmenni fogászatra....

Nem merek elmenni fogászatra. mit csináljak?

Figyelt kérdés

ma konkrétan 39 évesen bepisiltem a félelemtől és 4x hánytam

baromira félek a fogászattól, mikor életemben először voltam gyerekként elájultam.


attól félek, h. a fogorvos beszól a rosszz fogaim miatt, h. nagyon fpog fájni a beavatkozás


röhögjetek ki, de konkrértan az ögyilkosságot fontolggatom, annyira fosok a fogorvostól


rémálmaim vannak, hasmenésem, hányok



nagyon félek


2021. dec. 7. 13:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én is nagyon rossziul vagyok előtte,32 évesen..

Már előtte napokkal erről álmodom,alig tudok előtte enni,nagyon ideges vagyok..Voltak évek,amikor jobb volt,most hogy új helyre költöztünk ismét rosszabb..

Annyit segítségképpen,hogy utána mindig rájövök-hogy ezért féltem ennyire?Ezért a 10-15 percért?...Utálom a zsibbadást,a matatást,a hangokat,a váróteremben is konkrétan vízzel és szőlőcukorral ülök.Nekem soha nem szóltak be,és fájdalmam sem volt kezelés közben,csak kellemtlen érzés pszichésen

2021. dec. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Van altatásos fogászat is, garantáltan nem fogsz semmit érezni/hallani közben, mert nem leszel magadnál.
2021. dec. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Talán annyit tanácsolok,hogy először egy állapotfelmérésre menj.Csinálnak egy röntgent esetleg,belenéznek a szádba,de semmi komoly nem történik.Hát akkor látod,hogy kedves az orvos,nem annyira vészes-nem mondom,hogy nem fogsz félni,mert én is mindig félek,de annyira megjön a bátorságod,hogy rávedd magad a kezelésre
2021. dec. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Pszichológus.
2021. dec. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Írass ki nyugtatót, beszéld meg a fogorvossal, hogy fogsz bevenni. Próbáld ki, hogy mi az az adag, amitől ellazulsz, de nem alszol 2 napig.
2021. dec. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ez egyszerű, és jobb. Én attól félek h elront valamit, és fogatlan leszek
2021. dec. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

nem merek elmenni, de muszáj

egyszerűen megőrülök, úgy félek

2021. dec. 7. 15:34
 8/17 anonim ***** válasza:

Gondolj valami szép dologra.

Meg lehet hülyeség,de tényleg gondolj arra,hogy ennél sokkal nagyobb eü problémák léteznek..Én is nagyon félek mindig, de ezekre szoktam gondolni.

2021. dec. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Azt kellene átgondolnod, hogy konkrétan miért félsz. A fogászati rémhírek nagy része vagy kamu, vagy messze menő túlzás. Manapság azért a fájdalmak nagy része teljes mértékben kizárható, sok helyen még szuri előtt is van valamiféle zselé vagy spray, így még az sem annyira kellemetlen.

Attól tartani, hogy megjegyzést tesz: nem gondolnám, hogy be fog szólni, vagy megalázni. Elvégre általában az orvosnak is az az érdeke, hogy visszamenj. De a diagnózistól és a terápiától nem szabad félni. El fogja mondani, mit lát és mivel mi a teendő. Egy állapotfelmérésbe még senki nem halt bele, nem kötelező bármilyen kezelésbe rögtön beleugrani, de legalább meg tudsz ismerkedni az orvossal, a légkörrel, és tisztában leszel azzal, hogy mekkora a baj, ha van egyáltalán.

De az viszont tény, hogy a fogászatban kifejezetten igaz, hogy minél tovább vár az ember, annál rosszabb lesz. És ez nem csak a fájdalomra igaz, hanem egyáltalán mindenre, hanem magára a terápiára is. Gondolom neked sem mindegy, hogy csak néhány fogadat kell tömni, vagy komoly műtéteken kell átesnek, aminek a teljes rehabilitációja több hónap.

A nyugtató pedig jó ötlet. Egy 0,25-ös Xanax csodákra képes.

2021. dec. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

1. attól félek nem tudja megcsinálni, tehát reménytelen

2. attól félek, rengeteg pénzbe fog kerülni, testvérem felajánlotta, h. segít

3. attól félek elájulok.

nagyon rosszul vagyok, éjjel azt hittem, meghalok, hányok a stressztől, folyik az orrom vére, a nyugtatót is kihánytam

egyszerűen inkább a halál, mint ez

teljesen reménytelennek látok mindent

2021. dec. 8. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!