Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meg vagy elégedve a fogsorod...

Meg vagy elégedve a fogsorod kinézetével + állapotával?

Figyelt kérdés
Főképp az érdekelne, hogy jól néz-e ki, tehát szép szabályos, fehér?

2021. dec. 15. 13:02
 1/7 anonim válasza:
100%
Én nem, gyerekként hülye módon elhanyagoltam, mostmár van vagy 10 tömésem meg egy gyökérkezelt fog(szerencsére kicsit felnőttebb fejjel már elmentem betömetni a lyukas fogakat, így egyelőre 1 gyökérkezeléssel megúsztam, húzni nem kellett). A fogszabályzótól is be voltam szarva, lehet nem ártott volna az se. Mondjuk alapból nem fehérek a fogaim, egy fehérítésre egyszer lehet elmegyek.
2021. dec. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem lenne szabályos, de volt fogszabályzóm, ezért szép rendezettek. A színével viszont egyáltalán nem vagyok elégedett, a genetika sajnos sárga fogakat dobott, hiába a sok fehérítő vacak...
2021. dec. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Elmúltam 30 és nincs lyukas fogam. A fogorvosom azt mondta hogy még fogkő sincs rajta és valószínűleg nem is lesz, mert nem vagyok rá hajlamos.

Anyukámtól örököltem, akinek gyönyörű és hibátlan fogai voltak fiatal korában.

Az én fogaim nem olyan gyönyörűek mint az ő fogai voltak, de azért nem panaszkodom. 🙂

2021. dec. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A legkevésbé sem, marha sokat költöttem rá és sokkal borzalmasabb, mint az eredeti volt
2021. dec. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok tömött van így 40 felett. Félévente, évente járok, kontrollra és fogkövet szedetni. Szüleimnek 30 évesen már koronájuk volt, szóval nem jó fogakat örököltem, de igyekszem odafigyelni rájuk, ennyit tudok tenni.
2021. dec. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Az leszek 😀 Szerencsére lyukas fogam nincs, fogkő nagyon minimális szokott lenni. Most van fogszabim, egy év múlva veszik le, de már teljesen szabályos a fogsorom, a harapásomon dolgozunk még. Utána 1-2 élpótlás + fogfehérítés. Nekem már most nagyon tetszik, 29 évesen lett rá pénzem.
2021. dec. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elégedett sosem leszek vele, mert genetikailag hiányos (azaz a két felső kismetszőm nem nőtt ki) és nem is fehér, hiába próbálkoztam fehérítéssel. Volt fogszabályzóm, ami azért javított a helyzeten, de még igy sem szimmetrikus igazán a fogsorom. Ezen kívül 3 tömött fogam van, az viszont azért, mert kisgyermekkoromban elhanyagoltam. Fogkőre is borzasztóan hajlamos vagyok, rendszeresen muszáj leszedetni és így is a leszedés után 1-2 héttel már újra látom megjelenni, pedig nagy gondot fordítok szájápolásra (elektromos fogkefe, fogselyem).

De még így sem lehet egy szavam sem, mert a szüleimnek 20 éves korukra már volt sokkal több tömött, pár hiányzó foga is.

2021. dec. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!