Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Túl magas gyökértömés? Mi a...

Túl magas gyökértömés? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg, de két fogorvos is mondta, hogy a bal felső 6-os és 7-es gyökérkezelt fogaimnál sajnos túl magas lett a gyökértömés. (Panoráma röntgent néztek másik fog miatt.) Eddig nem volt semmi gond, de most az elmúlt napokban sok édességet ettem és nagyon fájtak. Ez a fájdalom 1-2 perc után elmúlt.

2021. dec. 28. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyilván visszamész dokihoz és megkéred, hogy csinálják újra.

Nekem is van hasonló de annyira nem zavar, észre sem veszem néha.

Továbbá nem vagyok benne biztos, hogy a TBd ezt még fedezi.

2021. dec. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha gond lenne ezzel a foggal (illetve a túlérő gyökértöméssel), akkor inkább ráharapásra lenne érzékeny. Az édeset csak a fogbél idegével érezheted, ami inkább egy másik szomszédos (és szuvas) fogtól lehet.
2021. dec. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1

Nyilván nem megyek vissza olyan könnyen, mert per pill örülök, ha ennivalóra van pénzem.


De azért köszönöm.


2

Köszönöm szépen! Akkor elképzelhető, hogy valamelyik szomszédos fog beteg tényleg (nyilván a 8-as vagy az 5-ös), csak nagyon furcsa, mert teljesen egyértelműen a 6-os és/vagy 7-es fájt.


(2 hónappal ezelőtt a fogorvosom csinálta meg a fogkő leszedést, direkt azért, mert nyavalyogtam, hogy vajon jók-e a fogaim. Azt mondta, hogy teljesen rendben vannak.)

2021. dec. 28. 19:25
 4/5 anonim ***** válasza:
A túlérő gyökértömést az esetek legnagyobb részében észre sem veszik a páciensek, sokszor csak így derül ki, hogy egy másik orvos megjegyzi. És helyesen mondta az előző válaszoló, ha édesre érzékeny a fogad, az biztosan nem ettől van, legrosszabb esetben is ráharapásra panaszkodnak ilyenkor az emberek.
2021. dec. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Már tényleg csak azt nem értem, hogy a két doki miért mondta, hogy baj lehet velük.

2021. dec. 30. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!