Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van esély hogy ne húzzák kia...

Van esély hogy ne húzzák kia fogam?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszbfogaim vannak 2 éve voltam fogorvosnál ezt eléggé elcsesztem.van 3 fogam meg ami lyukas es nincs kezelve van egy ami 3 éve gyökérkezelve lett és még mindig a gyógytömés van benne 1 meg mar felig nincs meg bevolt gyulladva azt nyílván kikell majd húzni.Viszont alul az első kettőn foginysorvadás van sajnos örökletes volt mert apukám felöl mindenkinek fiatal korában foginysorvadása volt.meg rosszak voltak a fogaik.alul eléggé vissza van húzódva az íny kicsit meg is lazult de annyira nem vészes mint amilyen képeket lattam erről.Ez a sorvadás mikor nem menthető már meg?Hétfőn kérek időpontot fogorvoshoz.Tudom hogy korábban elkellet volna mennem

2021. nov. 6. 13:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Esély mindig van mindenre.

Ha valaki ínysorvadástól/fogágybetegségtől szenved, akkor tipikusan nem menthető a fog, ha már könnyen mozgatható, vagy ha a csont nagy százaléka is érintett. Ez utóbbi ugye főleg röntgen segítségével derül ki. De persze ennél picit árnyaltabb a kép, nem mindegy ugyanis, milyen fogról beszélgetünk, mennyire tisztítható amúgy könnyen, mely más fogaik érintettek még stb. Szóval ez majd ott kiderül.


Annyi kritikát engedj meg, hogy akinek saját bevallása szerint is ennyi rossz foga van (és mennyiről nem tudsz), az ne használja már az örökletes szót! Olyan nem nagyon van, hogy fiatalon, tökéletes szájhigiénia ellenére (ami ilyen sok rossz fog mellett nyilván nincs) sorvad az íny, egészen biztos vagyok benne, hogy vastag fogköved van, hiszen évek óta nem jártál fogorvosnál és mint írtam, valszeg a szájhigiéniádon is volna mit csiszolni. A fogkő és az elhanyagolás miatt alakult ez nálad ki és no offense, de alapvetően apukádnál is ez lehetett. Egy fogorvosnak semmi sem bosszantóbb, mint mikor valaki sok év elhanyagolás után megjelenik egy csomó húzandó foggal, meg vastag fogkővel és azzal próbál "védekezni", hogy "már apukámnak is rossz volt". Hogyne lett volna rossz, ha ő tudta volna rendesen mosni, akkor neked sem lenne ezzel problémád, mert eltanultad volna tőle. Tényleg nem megbántani szeretnélek, de a probléma megoldásának első lépése a probléma felismerése. Ha ez nincs meg, akkor hiába fogsz elmenni fogorvoshoz, simán lehet, hogy adott esetben menthető fogaidat inkább kihúzza, mert semmiféle igyekezetet nem tapasztal a részedről és teljesen feleslegesen nem fogja görbíteni a hátát, hogy aztán egy év múlva visszamenj reklamálni, hogy valami nem jó. A fogászat csapat munka és ott a beteg hozzáállása pont ugyanolyan fontos, mint az orvos ügyessége és tapasztalata. Bármelyik hiányzik is, akkor ott már nem lesz sikersztori. Nem tudom hány éves vagy, de írásod alapján még elég fiatal, hogy legyen mit megmenteni a szádban és éppen ezért mindenképpen érdemes lenne meghallgatni és megfogadni az orvos tanácsait majd a jövőre nézve. Azt meg felejtsd el, hogy örökölted! Gondolj bele, ha a felmenőid között többen vastagbélrákban haltak meg, akkor te mit teszel: rendszeresen jársz ellenőriztetni, hogy ha bármi is kialakul nálad, korai stádiumban elkapják és hosszú, boldog életed legyen VAGY elfogadod a tényt, hogy te erre valszeg hajlamos vagy, max nagy fájdalmak közepette elpatkolsz 40 évesen, hát ez van. Nyilván előbbi. Na, pont így kellene a fogászattal is.

2021. nov. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!