Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a fogam, mit tegyek?

Fáj a fogam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudok aludni augmentin duot vettem be fél nyolckor

Ez volt a 4. Szem, tegnap ota szedem.. 18:00 es 21;00 kozott jol ereztem magam de apam bombolteti a zenét a tvn es nem hagy aludni, mert leszar engem

1 fogam van begyulladva gennyes, de masik ketton is rajta van felulrol, volt rola rontgen is a jobb oldali elso nagy őrlő 6-os fent van begyulladva, de már nem bíroooooom, tegnap voltunk dokinal aki nem kezelte ki mert tul nagy rajta a gyulladas ezért felirt augmentin duot l, ami jó is, de a bevetele után meg tudnám magam ölni olyan fájdalmam van, az arcom be van dagadva, de ez nem a gyogyszertol mert mar elotte is bevolt, es a reggeli adag enyhitett rajta cseppet.. Nem is fajt mondom orakon keresztül, legalabbis az arcim nem, a fogam ugyanugy...

De apám nem hagyott aludni direkt kibaszasbol.. Cataflamot mar nem merek bevenni, segítsetek légyszi tegnap este fél tizenegykor vettem be cataflamot, de nem hatott semmit, egyébként a gyulladast a tul magas tömés okozta, ami megnyomta az ideget majd gennyes lett, de kegyetlenul faj.. És a tömés továbbra is nyomja a fogamat mert nem nyult hozza ugyebar.. 3 eve volt betomve most jott elo a fajdalom, elotte az ötös gyokerkezeltuk... Azért mert mikor tomtuk a hatost masnapra bedurrant az elotte levo otos fogam, nem tudom már hogy mit csinaljak... Menjek fogrovoshoz hogy gyokerkezelje ki? Nem birom tovább



2021. dec. 30. 23:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Jézusom. Ahogy tudj kérj segítséget, vagy profitol kerdezd meg mi is lehet. Remélem jobb lesz de itt anonymban sajnos nem tudok ennél többet segíteni. Boldog Új évet kívánok és remélem jobban leszel!!
2021. dec. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Az a baj itt videken nicns orvos, se vasut állomás
2021. dec. 30. 23:38
 3/23 anonim ***** válasza:

az augmentinből szerintem az egész dobozt be kell majd szedned, mivel ez antibiotikum és nem két-három szem mulasztja el a gyulladást.

akinél voltál fogdokihoz kellene visszamenni, hogy gyökérkezelje.

a cataflam gyulladáscsökkentő, próbálj meg még belőle venni.

ill. jeges borogatás (kiveszel valamit a mélyhűtőből), esetleg alkoholt teszel a fogadhoz vagy szegfűszeg ha van otthon azt rágcsálhatod (alvás szempontjából ez lenne a legjobb).

2021. dec. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Augmentin antibiotikum ami a bacikat nyírja ki, a gyulladást vinné le. Rendesen szedd a megadott időpontokban, akkor lesz hatásos. Valszeg kell neki 2 nap minimum mire hat valamit.


Én Dalacint szedten így be nemrég, el is múlt a fájdalom, valszeg van egy gócom, ki fogok huzatni 2 bölcsesség fogat.


Mellé fájdalomcsillapítót érdemes beszedni. Pl ibuprofent (algoflex pl), de a diklofenák is hasznos, mint pl a cataflan. Ha esetleg van otthon flector por, akkor az gyorsan csillapítja a fájdalmat és a gyulladást is csökkenti.


Személyes véleményem, de ha a genny ki van türemkedve, tehát nyomja az ínyedet, akkor megpróbálhatod kifakasztani utána is csökkenhet a fájdalom, nekem volt ilyen tapasztalatom.


Aludni próbálhatsz ülve. Fekvő helyzetben megnő a vérnyomás, az is erősítheti a fájdalmakat.


Mág egy tipp, öblögethetsz valami szájvízzel, hátha elzsibbasztja kicsit. (nekem chlorhexamed vált be erre, de nem tart túl sokáig legalább az is fertőtlenít)


És még egy, tantumverde szopogató tablettából a klasszikus erős is fertőtlenít és zsibbaszt kicsit.


(azért a fentieket ne kezd el egyszerre alkalmazni. fájdalomcsillapító + öblögető vagy a szopogató)



persze esélyes, hogy most egyik sincs otthon kéznél.

2021. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Most kimostam a fogam ovatosan, nem tudom hogy ezzel rosszat csinaltam e
2021. dec. 30. 23:45
 6/23 A kérdező kommentje:
Ahol voltam azok 3.án lesznek ujra nyitva, a doki aki kezelt az meg talan 4.en vagy 5.en vagyis aki a rontgent csinalta, mert amugy hozta se nyult
2021. dec. 30. 23:46
 7/23 A kérdező kommentje:
A szajvizem elfogyott, gyogyszertarbol vettem corsodylt azt ajanlottak de még nem probaltam
2021. dec. 30. 23:48
 8/23 A kérdező kommentje:
Az a baj 3 nap alatt bevettem mar 4 cataflamot, a 4.dik mar nem hatott
2021. dec. 30. 23:50
 9/23 anonim ***** válasza:

Próbáld ki ha már tényleg nincs más.

Románok mondták:


Fogj pl 1 A4-es papírt. Tekerd meg tölcsér alakban. Rakd a füledbe amelyik oldalon fáj. Szólj valakinek, vagy te magad, gyújtsd meg a papírt. Hadd égjen. Ne ijedj meg, ha sistereg, a fülzsír fog meglágyulni... Elvileg megszunik a fájás, egy darabig.

Óvatos légy. És kitartást. Nagyon sajnállak, tudom milyen ez

2021. dec. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Elotte ettem egy keveset szoval lehet azert nem hatott, nem tudom... De már nagyon fáj, az is lehet hogy most dolgozik az augmentin, arról is írnak mindenfelet, de a betegtajekoztaton sincs semmi konkret.. Ugye elotte par oraval mar nem fajt.. Csak most hogy bevettem 19;30kor elkezdett nagyon nyilalni
2021. dec. 30. 23:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!