Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő a teljes gyógyulás...

Mennyi idő a teljes gyógyulás vízszintes bölcsesség fog műtét után, ha a fog teljes egészében a csontban van és semmi nem látszik ki belőle?

Figyelt kérdés

Milyen szövődmények lehetnek?

Csont műtét lenne, elég sok csont elvetellel. Kérem, csak olyan írjon, akinek volt ilyen műtéte.



2022. jan. 19. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:
24%

Teljes gyógyulás? 2-3 hét.

Milyen szövődmények lehetnek? Fertőzés, halál.

2022. jan. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A csontgyógyulás 6 hét, de ha mindent betartasz a sebgyógyulás 1 hét alatt meglesz (ekkor veszik ki a varratokat).

A lehetséges kockázatokról és szövődményekről részletes tájékoztatást fogsz kapni a műtét előtt (alá kell írnod), ilyen például az idegsérülés, (felső fognál) arcüreg megnyílása (rosszabb esetben radix in antro), állkapocs kiugrás vagy törés, környező fogak vagy nyálkahártya/nyelv sérülése, szájzár, fogdarab lenyelése vagy félrenyelése. De felesleges ezeket jobban részletezni, a legtöbb esetet mivel amúgy is szájsebészeten vagy, azonnal kezelni tudják. A gyógyulás során pedig az elfertőződésnek nincs kockázata, ha minden utasítást betartasz. Akármennyire is vízszintesen fekszik, egy szájsebésznek ez rutin munka, úgyhogy ne izgulj feleslegesen (persze, könnyű ezt mondani).

2022. jan. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen. Semmilyen tájékoztatást nem kaptam, semmit sem kellett aláírnom. A teljes gyógyulás nekem 2 hónap volt, több, mint egy hét szájzár és utána még 1 hétig nagy fájdalmak, de utána rohamosan enyhült.
2022. márc. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!