Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen a bölcsességfog műtét?

Milyen a bölcsességfog műtét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A bölcsességfogaimat több mint valószínű, hogy ki fogják műteni. Az ínyemben vannak mélyen, szóval nem tört felszínre a koronájuk. Hogyan zajlik egy ilyen műtét? Mire számítsak? Nagyon fog utána fájni? Milyen gyors a gyógyulási folyamat? Egyszerre az összeset kihúzzák? Kell valamennyit érte fizetni (18 már elmúltam de még gimibe járok)? Mire kell előtte/utána figyelni?

És amitől a legjobban parázok, hogy a bal alsó ideget érint.

Bocsi, de elképzelésem sincs, és picit félek. :D



2022. jan. 20. 17:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%

Kezdésnek orvos aláíratja veled a papírt, hogy ő semmiért sem vállal felelősséget és ha gond lesz vagy elpusztulsz magadra vess.

Egyszerre csak az egyik oldalon csinálják meg.

Orvos függő, hogy alsót és felsőt is megcsinálja-e úgyhogy 2-4 műtétre kell menned.

Lebénulhat a nyelved vagy a fél arcod ha megsértik az arcideget.

Közben és utána is nagyon fájni fog hiába a fájdalomcsillapító.

Rosszabb esetben kiakadhat az állkapcsod vagy eltörhet.

Nagyjából két hétre bedagad az arcod mint egy hörcsög.

Fájdalmat tekintve egyik legrosszabb orvosi beavatkozás.

Jól jön ha van valaki aki haza tud kísérni.

Utána arra kell figyelni, hogy tisztán tartsd amíg be nem gyógyul a seb.


Sok sikert.

2022. jan. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Első még én is beszartam, pedig nem is velem csinálják, azt hittem ennyire nem probléma...:d
2022. jan. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
39%
Nagyon fájdalmas lesz. Mondjuk nekem is fúrtak, faragtak, véstek, a művelet nem fájt, de utána két hétig szájzár, egy hétig csak gyógyszerrel lehetett elviselni, bedagadt.
2022. jan. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Na akkor én leszek aki kicsit megnyugtat.

Én rettegek a fogorvostól. Nem kicsit, nagyon.

Egy éve derült ki, hogy mind a 4-et ki kell szedetnem. Ki sem bújtak, volt vágás, vésés, faragás, feszítés. Impaktáltak is volakt a fogaim, idegen is ült az egyik, ráaadásul spéci kampós gyökerei voltak mindnek.

Maga a műtét, úgy elérzéstelenítenek, hogy nem fáj, csak kellemetlen a feszülés. Utána az első 1-2 nap, kicsit rosszabb.

Nekem 2 műtét volt, oldalanként csinálták. Az elsőnél még nem tudtam, hogy ajánlatos antihisztamint szedni (Claritin), hogy a nyálkahártya duzzanatot elkerüljem, így akkora volt a fejem majd egy hétig mint a ház, de kibírható volt a fájdalom.

Másodiknál már előző nap szedtem be belőle. Annak ellenére, hogy sokkal nehezebb műtét volt, pár órával utána már ettem és semmi duzzanat nem volt.


Én azt mondom ne legyél annyira beijedve. Én annyira féltem először, hogy remegtem mint a kocsonya, majdnem áttettük az időpontom :) Aztán a másodikra teljes nyugalomban mentem, mert tudtam, hogy jó kezekben vagyok.

2022. jan. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

A dokim antibiotikumot írt fel, hogy kezdjem el szedni beavatkozás előtt pár nappal. Az is segít majd abban, hogy gyorsabban gyógyuljon?

2022. jan. 23. 21:19
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Baszki beszartam meg ezeket olvastam
2022. febr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
#6 én is főleg az elsőtől
2022. márc. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Kuldok budipapirt 7es (6os vagyok)
2022. márc. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
#8 Köszi az jó lesz! A boltban elfogyott
2022. márc. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Milyen? Valami olcso, vagy ilyen perzsaszonyeges zewat?
2022. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!