Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szokott valaki étolajjal...

Szokott valaki étolajjal "zubogtatni"? (nyelvlepedék ellen)

Figyelt kérdés

Az oldalon olvastam egy módszert, miszerint ha valakinek lepedékes a nyelve, akkor érdemes megtisztítani a nyelvet egy kanállal vagy fogkefével majd zubogtatni étolajjal 5-10 percet és utána pedig fogmosás.


Én ezt egy kicsit kiegészítettem: Először is alaposan fogat mosok, majd sütőport szórok a fogkefémre és azzal dörzsölöm át a nyelvem (ez eléggé hatékony, sok lepedéket le lehet így szedni) majd utána étolajjal zubogtatok kb. 5 percet majd egy újabb alapos fogmosás.


Igaz, hogy még egy napja csinálom, de pár perc múlva már újból érzem a kesernyés ízt a számban és tudom, hogy egy fél órán belül megint kellemetlen lesz a nyelvlepedék miatt a leheletem.


Voltam Candida teszten - negatív lett. Fogkövem nincs, 2 fogtömés vár még rám és ennyi. A nyelvlepedék a legfőbb gondom.


Tud valaki ez ügyben tanácsot adni? Olvastam még olyanról is, aki sós vízzel mosott fogat.


Kinek mennyi idő után "hatott" az étolajjal való zubogtatás?


Köszönöm és bocs hogy hosszúra sikeredett.


2010. szept. 9. 15:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sajnos még mindig aktuális.
2019. nov. 9. 10:55
 12/12 anonim ***** válasza:
9 éve nem jutottál el fogorvoshoz és gasztroenterológiára????
2019. nov. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!