Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szokott valaki étolajjal...

Szokott valaki étolajjal "zubogtatni"? (nyelvlepedék ellen)

Figyelt kérdés

Az oldalon olvastam egy módszert, miszerint ha valakinek lepedékes a nyelve, akkor érdemes megtisztítani a nyelvet egy kanállal vagy fogkefével majd zubogtatni étolajjal 5-10 percet és utána pedig fogmosás.


Én ezt egy kicsit kiegészítettem: Először is alaposan fogat mosok, majd sütőport szórok a fogkefémre és azzal dörzsölöm át a nyelvem (ez eléggé hatékony, sok lepedéket le lehet így szedni) majd utána étolajjal zubogtatok kb. 5 percet majd egy újabb alapos fogmosás.


Igaz, hogy még egy napja csinálom, de pár perc múlva már újból érzem a kesernyés ízt a számban és tudom, hogy egy fél órán belül megint kellemetlen lesz a nyelvlepedék miatt a leheletem.


Voltam Candida teszten - negatív lett. Fogkövem nincs, 2 fogtömés vár még rám és ennyi. A nyelvlepedék a legfőbb gondom.


Tud valaki ez ügyben tanácsot adni? Olvastam még olyanról is, aki sós vízzel mosott fogat.


Kinek mennyi idő után "hatott" az étolajjal való zubogtatás?


Köszönöm és bocs hogy hosszúra sikeredett.


2010. szept. 9. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ekkora ökörséget....amúgy a sütőporral sikálás nem tesz jót a fogadnak


vegyél inkább elektromos fogkefét + elmexet


a rossz lehelet oka meg lehet reflux is, nem csak a szádban lehet a probléma

2010. szept. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Inkább emésztőrendszeri probléma )leginkább epe) okozhatja, de a gyomor betegségei is okozhatják. Az olajos öblögetés nem lesz hatásos erre. A nyelvet inkább fogporos fogkefével és frottir törölközővel takarítsd.
2010. szept. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A sok felesleges nyelvtisztítás helyett vegyél inkább egy nyelvkaoaró valamit, DM-ben lehet kapni, azt hiszen nyelvkaparó a neve,de lehet butaságot mondtam.Na mindegy keress ilyent, 400 Ft és tök jó=)
2010. szept. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1 válaszolónak:


Mint írtam > "majd sütőport szórok a fogkefémre és azzal dörzsölöm át a nyelvem" - nem a fogamat sikálom vele, hanem csak a nyelvemet, tudom hogy rosszat tesz a fognak (sokan fogfehérítésre használják, de roncsolja a fogzománcot), ezért figyelek rá!

Hiába az elektromos fogkefe, mikor nem a fogaimmal van baj, hanem a nyelvem lepedékes. Elmex-et már használtam, szépen karban lehet vele tartani a fogsorunkat, de nem segít a nyelvtisztításban!

Reflux vizsgálton pedig két ismerősöm is részt vett hasonló problémákkal, de nem jutottak előrébb, csak +1 szenvedéssel (a tükrözés miatt)!


2. válaszolónak:


Nos epés gondokról nem tudok, nincsen görcseim vagy hasonlók. A törölközős megoldásról már hallottam én is, csak nem tudom, hogy mivel fertőtlenítsem előtte. De köszönöm a válaszod, hasznos volt a számomra!


3. válaszolónak:


Már vásároltam nyelvkaparót, de kb. annyira jó, mint ahogy azt az ára is mutatja. Egy kanállal szebben le lehet tisztítani a nyelvet, mint ezzel a kaparóval. Azon kívül, hogy felsérti a nyelv felszínét, semmi másra nem jó. De köszönöm a válaszod!


Továbbá néhányan itt azt írják, hogy nekik fogorvosok ajánlották az étolajos módszert!


1 > "Szia! Nekem is volt már ilyen problémám, és a következő nagyon hatékony volt (orvos javasolta): sima, egyszerű étolajjal öblögetni 1 percen keresztül, és kiköpni természetesen. Kicsit furcsa, sőt kissé kellemetlen érzés, de utána vízzel kiöblítheted a szádat, és már nem érzed az olajat. Ezt naponta 2x, míg el nem múlik. Nekem nagyon hatásos volt - és természetes! Sok szerencsét! (Nekem, ha jól emlékszem valami gyulladás volt a szervezetemben, attól volt. Tényleg érdemes tudni, mitől van, nehogy komolyabb probléma álljon a háttérben.)"


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__40..


2 > "(A nyelvtisztítás és a fogmosás közé szokták javasolni még, hogy reggelente egy kanál étolajat zubogtass a szádban 5-10 percig, és azt is ki kell köpni.) "


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__19..



Üdv.

2010. szept. 9. 20:21
 5/12 A kérdező kommentje:

Kis keresés után kérdésemre a válasz egy fogorvostól:


""Olajrágás"


Reggelente vegyen egy evőkanálnyit a hidegen sajtolt olívaolajból (lehet napraforgó olaj is), és 5-10 percig öblögesse át vele alaposan a száját, többször préselje át a fogai között. Akkor végezte jól, ha a kiköpött olaj opaleszkáló, fehéres színű lett. Ez a módszer nagyon erős méregtelenítő hatású. A szájnyálkahártyán és a nyelven lerakodott, zsírban oldódó szennyeződéseket, méreganyagokat nagyszerűen eltávolítja. Segít a nyelvet tisztán, lepedékmentesen tartani, de ezenkívül az általános egészség megőrzésében is jótékony hatással van."


[link]

2010. szept. 9. 20:41
 6/12 anonim ***** válasza:

16:21 vagyok. Használj egy tiszta, kisméretű frottir törölközőt (lehet fehér is). Semmi értelme használat előtt fertőtleníteni ha tiszta, az ételt sem sterilen fogyasztod. A "bacallusok" inkább a nyelveden vannak, majd meglátod, milyen színű lesz a türcsi a beavatkozás után! A fogmosáskor először kapard le a nagyja lepedéket (kaparóval, kanállal) amennyire lehet, moss fogat és utána az ujjadra csavart frottirral dörzsöld át a nyelved keresztbe-hosszába. Vigyázz, hogyha nagyon hátranyúlsz, "szemrehányás" lesz belőle:) Nézd meg, milyen lett a törölköző...Öblítsd ki a szádat mégegyszer hideg vízzel és tekintsd meg a nyelved. Ha jól csináltad, meg leszel elégedve a rózsaszín nyelveddel.

A kérdés az, hogy ezután mivel fertőtlenítsd a törölközőt:)

2010. szept. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Olajjal való öblögetés NEM hülyeség! Én ugyan nem csináltam, lusta vagyok, de sokaktól halottam, állítólag méregtelenít. Én úgy tudom, hogy ha kevés folyadékot iszol akkor lepedékes a nyelved.
2010. szept. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már olvastad, de itt egy link [link]
2010. szept. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, valóban méregtelenítésre ajánlják!


Köszönöm a linket!

2010. szept. 11. 22:52
 10/12 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy FOGMOSÁS ELŐTT, ébredés után kell elvégezni az olajjal való öblögetést (legalább 10 percen keresztül forgatni a szájban) és csak utána fogat mosni, legvégén a nyelvet lekaparni.

Ne sütőport használj, hanem gyógyszertári szódabikarbónát, az a különféle ínygyulladások esetében is hatásos.

Fogköve mindenkinek képződik (dohányosoknak gyorsabban), időnként érdemes leszedni vagy fogorvossal eltávolíttatni.

2019. okt. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!