Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor vetessem ki a bölcsesseg...

Mikor vetessem ki a bölcsessegfogaimat?

Figyelt kérdés

Nagyon ciki ez az egész kérdés úgy, ahogy van, de nem tudom, mit csináljak.

Tehát, kb február eleje óta fáj mindkét oldalon az alsó bölcsességfogam, ami íny alatt van és ferdén. Már tavaly nyáron voltam vele fogorvosnál és rontgenen, akkor elküldött szájsebészhez, aki azt mondta, ezeket nem sürgős eltávolítani, így a szüleim lebeszéltek róla, hogy akkor belevágjak (btw 17 éves vagyok).

Most pedig azt érzem, hetek óta nem akar múlni a fájdalom, és a b.fogaim melletti hátsó fogaimra se bírok ráharapni. Többször virrasztottam már éjszaka is miatta, fájdalomcsillapító csak nagyon gyengén és kevés ideig hat.

Viszont májusban érettségizem és felvételizem, így azt mondták a szüleim, most ne menjünk szájsebészhez, mert annyit fogok miatta szenvedni, hogy nem fogok tudni készülni az érettségire. Nem tudom, mi a rosszabb, az, hogy hetek óta hasogat az állkapcsom, vagy, ha kiszedetem a két fogat. Nem akarom nyárra halasztani, mert csomó programom van, utazás, munka, stb.

Tényleg ennyire borzasztó? A szajsebesz még tavaly azt mondta rá, hogy egyáltalán nem komplikált eset.



2022. márc. 2. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
és még májusig szenvedni akarsz? Már rég el kellett volna menni az orvoshoz.
2022. márc. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Én elmentem volna, már voltam is konzultáción. De írtam, hogy lebeszéltek róla. Nálunk a családban az van, amit a szülő mond, hiába vagyok majdnem felnőtt
2022. márc. 2. 18:23
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Azonnal. Ez rosszabb lesz. Ha kiveszik most max 2 hétig fáj a helye , esetleg lila lesz az arcod. De azonnal vetesd ki. Az egyikkel én is vártam, akkora tályogot csinált a számba, hogy sírni tudtam volna minden percben, borzalmas volt.
2022. márc. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Fú, de hülyék a szüleid! Fogadni mernék, hogy a fogaik fele már szét van rohadva a szájukban! Vagy sajnálják tőled a pénzt! Egy magán szájsebész nem hiszem, hogy szülői engedélyt kér, egyszerűen menj el, persze magánban ki kell fizetned, tehát sok pénz kell hozzá, ha van. Ha nincs, akkor államihoz. Március elején a májusi érettségire hivatkozni minden észérvet megkerülő irdatlan nagy baromság! Max 1 hétig fájhat a műtét után! Májusig ki se fogod bírni, mert addigra a falat kaparnád a fájdalomtól. Amit a szüleid művelnek, az kiskorú veszélyeztetése, bűncselekmény.
2022. márc. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Vagy éppen semennyit sem fogsz vele szenvedni, mint én.

Már kiszedettem volna (nekem nem fájtak egyáltalán, csak vízszintesen nőttek és jobb volt megszabadulni tőlük)

2022. márc. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem fájt több mint egy hónapig. De. Egy 4 nap volt, amíg alig vártam, hogy leteljen a 6 óra ás vehessem be a fájdalomcsillapítót. Addig filmet sem tudtam nézni kb csak vegetáltam. Utána jobb lett,hogy hogy óvatosan ehettem rendes ételt 1.hét után. Igazából csak sajgott. De ha pl gyorsabban sétáltam lassítanom kellett, mert úgy lüktetett. Mindenesetre, az már a tanulásban nem hátráltatott volna. Az igazi off egy hétig volt.

Meg én felszívódó varratokat kértem, de nem szívódtak fel. Másfél hónap után visszamentem és kértem, hogy szedjék ki, és utána megszűnt. Szerintem az okozta, hogy sokáig fájt.

2022. márc. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én megtettem amit tudtam, felhívtam a magándokit időpontért, akinél voltunk. De csak májusra tudott volna adni időpontot. Máshová most már azért nem mennék, mert akkor újra kellene kezdeni az egészet, konzultációval, stb, ez megint minimum 2 hónapos procedúra.

Van szerintetek olyan doki, aki elvállalná sürgősségiben, mivel nagyon fáj? Vagy hagyjam inkább, és majd nyáron? Pedig annyira nem akartam ezzel tölteni az érettségi utáni nyaramat...

2022. márc. 9. 08:42
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha tudnátok valakit ajánlani, Miskolcon és környékén kellene :/
2022. márc. 9. 08:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát keressél, ne arra várj, hogy itt majd valaki ajánl. Nem tudsz májusig várni, mert addig nem bírod ki. Meg különben is, az pont az érettségi ideje. Egy röntgen nem kéthónapos procedúra!
2022. márc. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 bocs. Már keresek mást. Nem a röntgenre értettem a 2 hónapot.
2022. márc. 9. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!