Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felnőttként hogy megy egy...

Felnőttként hogy megy egy fogszabályzó készítése?

Figyelt kérdés

Pontosabban: ha bemegyek pl. a helyi sztk-ba, készítenek nekem, vagy csak magánban lehet? Fizetni kell érte? Mennyire gyakori, hogy húznak fogat? El kell előtte menni valahova (pl fogkövet leszedetni, vagy megcsinálják ott ők)? Vagy szájsebészetre adnak beutalót, és ott csinálják a többit?

Tudom, hülye kérdések, de sajnos fogalmam sincs, hogy megy ez.


2022. márc. 3. 15:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Ilyen korban már nincs rá támogatás, tehát magánrendelőbe kell menned.

A foghúzás szükségessége függ attól, hogy milyen anomáliád van, milyen szakemberhez mész, mik az elvárások. Sokszor a foghúzás elkerülése miatt kompromisszumos megoldást javasol az orvos, vagyis nem lesz tankönyvi harapásod, de sokat fog javulni az összkép.

Az egyéb kezelések megcsinálása meg rendelő függő, van olyan fogszabályzós, aki csak ezzel foglalkozik, minden más problémát máshol kell megoldanod, emiatt szerintem célszerű olyan helyet választani, ahol van általános fogorvos is, hogy ne kelljen vándorolni, illetve készüléket eleve csak makulátlan fogazatra tesznek fel, tehát azzal sem tévedhetsz, ha előtte a saját fogorvosodnál mész egy kört, szuvi, fogkő ne legyen.

2022. márc. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!