Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 20 évesen tejfog?

20 évesen tejfog?

Figyelt kérdés
Sziasztok egy rossz őrlőfog miatt voltam fogorvosnál ő küldött röntgenre ahol kiderült ,hogy a rossz fogam előtt lévő őrlőfog még tejfog . Sosem zavart jelenleg nem mozog nem lyukas semmi baja és a röntgenen sem mutatja jelét annak ,hogy nőne helyette másik . Viszont felmerül bennem ha az a tejfog egyszer kiesik és mögötte meg kivették a másik őrlőfogam akkor azon az oldalon csak egy marad leghátul . Valaki aki volt hasonló helyzetben tud tanácsot adni mit csináljak?

2022. márc. 3. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges van hogy ki sem nő helyére felnőtt fog akkor aztán nem nagyon akar kiesni.
2022. márc. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Jelen. 21 éves korom előtt 1 héttel húzattam ki az utolsó tejfogamat, mert már minden baja volt. (Letörött, elrepedt, a tömés kiesett belőle. Meg egy lyukat is takart az egyik szomszédos fogon)

A barátommal is hülyéskedtünk, hogy ő tudja, hogy milyen érzés, mikor a csajnak még tejfoga van... :D


Ha nincs alatta fogcsíra (mint nekem), akkor nem fog kiesni. Azért is nem esett még ki. (Mert kb 10 éve már legkésőbb ki kellet volna.) Nem volt ami kinyomja. Szóval ha a tiednek nincs semmi baja, nyugi, még egy darabig veled lesz. :)


De amúgy a bölcsességfogak még rendezhetik a fogazatod. Szóval ha van 5 perc szünet a fogaid közt, nem biztos, hogy mindig akkora lesz, mert a bölcsességfog elnyomhatja a többit.

2022. márc. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Második, nem feltétlenül igaz amit írsz. Nekem 22 évesen derült ki, hogy van még tejfogam, és hiába próbált kinőni a csontfog nem tudott tőle, így elnőtt szépen a szájpadlásomba. Szájsebészeten kellett vágni, majd fogszabályzóval lehúzni. A tejfogat pedig ki kellett húzni.
2022. márc. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!