Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egyenes fogak fogszabályzó...

Egyenes fogak fogszabályzó nélkül?

Figyelt kérdés
Mik a lehetőségek, komplikációk stb?

2022. márc. 8. 12:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hat, leteznek porcelan vagy direkt hejak, meg tudjak szepre csinalni a fogaidat, de ennek rengeteg hatranya van. Nezegess rola videokat, ha egyebkent full egeszseges fogaim vannak, akkor nem vetnem magam ala ennek a proceduranak, hiszen a fogak nagy reszet lecsiszoljak.

Es nem olcsobb, mintha fogszabalyzod lenne, raadasul x evente cserelni is kell a hejakat.

2022. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, miért ellenzed a fogszabályozót? Nem kötekedni akarok, tényleg csak kíváncsiság :)

Nekem volt éjszakai, tehát nappal nem kellett viselnem. Gyönyörűen rendbe tette, többen is megkérdezték már, hogy műfogsorom van-e, olyan szép és szabályos lett :)

A legtöbb fogpótló módszerhez általában valóban le kell csiszolni a saját fogakat, ami szerintem nem éri meg.

Vagy esetleg teljes fogpótlás, de az baromira időigényes és drága lenne. Plusz, kb. 10 évente azokat sem ártana cseréltetni.

2022. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nekem nem lehet fogszabályzóm, és megoldásként a fogorvos nekem is a fentebb említett héjakat mondta. Nem csináltattam meg, és nem is tervezem, mert számomra nem éri meg. Fiatal vagyok, egészséges fogakkal, nem akarom, hogy tele legyen mű dolgokkal a szám, meg na, nem akarom kitenni ennek az egészséges fogaimat. Meg nem is tudhatod előre, hogy a héj hány évig marad fent. Lehet pár évig bírja, de lehet, hogy 10-et is kibír. Amúgy szerintem ha az embernek lehet, akkor a fogszabályzó a legegyszerűbb megoldás.
2022. márc. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

baromi hosszú folyamat, és felnőttként nem lehet vele egyszerű az élet, és életed végig kell hordani retenciós síneket ugyan úgy.


Igazából csak egy fogamról lenne szó ami nagyon csálén áll. De lehet megtanulnom elfogadni magam a hibáimmal inkább :)

2022. márc. 8. 14:07
 5/21 anonim ***** válasza:

Felnottkent lett fogszabalyzom, 2 evig volt fent, utana nem kaptam sineket, csak ejszakait, amit 4 evig hordtam.

Nem volt egyaltalan nehez az elet vele, siman meg lehet szokni, a fogaim pedig meg mindig szepek :)

Igaz, hogy 4 evig hordani az ejszakait nem volt a legjobb, de akkoriban meg vagy nem volt ennyire elterjedve ez a sin vagy csak az en fogorvosom nem alkalmazta, nem tudom, de enelkul is van elet :D

Egyebkent allitolag a sin se zavaro.

2022. márc. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Én 27 evesen vallaltam.

Senkinek nem zavart, nekem ye, mert hamar megszoktam.

Aztan mire levettek, mondtam magamnak, hogy hamatabb is megtehettem volna, de magamnak isnkoszonhetem, hogy bevallaltam.

2022. márc. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Azota mindenki szereti a mosolyomat
2022. márc. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy az én esetemben kéne gumik használata, meg harapásemelő is (amivel kb esélytelen elrágni az ételt). Így leélni 2 évet valahogy nagyon brutálisan hangzik nekem, nem olyan rondák a fogaim, hogy megérje ezért belevágnom.
2022. márc. 9. 07:00
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem esélytelen.

Mert nekem is volt. Csak 1 hetig fajdalmas aztan siman lehet rágni

2022. márc. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Harapás emelo sem mindvegig lesz sztem

Nekem csak pár hónapig

2022. márc. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!