Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felnőttkorban hogy alakul a...

Karcsi022 kérdése:

Felnőttkorban hogy alakul a fogszabályozás?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy árban nagyjából mennyibe kerül? Mennyi ideig kell hordani? Hogy oldható meg, hogy csak éjszaki fogszabályozóm legyen? Remélem nem nehéz kérdéseket tettem fel. :D Illetve tudnátok ajánlani Budapesten tényleg jó, megbízható helyet ahol megcsináltatják? :) Köszönöm! :)

2017. nov. 21. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is attól függ hogy milyet kapsz (éjszakai vagy állandó)hogy a fogaid mennyire ferdék vagy a harapásod milyen. Az éjszakai nem tudom mennyibe kerülhet de szerintem számolhatsz 30-40 ezerrel. Az állandó jóval drágább. Egy ív kb 150 ezertől van szóval ha alulra és felülre kell akkor 3-400 ezer is lehet. Az hogy mennyi ideig kell fent lennie azt az orvos tudja.

Az éjszakai csak kis korrigálásokra jó.

Ajánlani sajna nem tudok mert nem pesti vagyok de szerintem ha google-ba beírod mondjuk hogy budapest fogszabályzás ki fog adni ezret talán még értékeléssel is.


Nekem állandó volt és 1 évig kellett fent lennie. Alul-felül volt összen 100 ezer volt de én akkor még 18 alatt voltam, ezért volt féláron. Viszont ez már lassan 10 éve volt.

2017. nov. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia! Nekem július óta van rögzített fogszabályzóm, egyelőre csak felül, később alulra is felkerül majd. Azt tudnod kell, hogy felnőttkorban éjszakai fogszabályzót nem szoktak javasolni, mert a csontosodás ilyenkorra már befejeződik, és az állkapocs illetve állcsont már nem tud olyan gyorsan átformálódni, mint gyermekkorban. Ami egy rögzített készülékkel 1 év, az éjszakaival kb 3-4 év is lehetne. Javaslom hogy válassz ki egy számodra szimpatikus fogorvost és menj el egy konzultációra (rengeteg helyen az első alkalom ingyenes és kötöttségektől mentes), ahol megnézik, az esztétikai, tehát torlódásokon kívül van-e esetleg valamilyen funkcionális eltérés (pl. helytelenül illeszkedik a két fogsorod, harapási eltérésnek hívják). Nekem sajnos ez van, így nálam csak az önligírozó készülék jöhetett szóba, ez sokkal modernebb és hatékonyabb, mint a hagyományos rögzített készülék, amivel tovább tartana a kezelés, mivel felnőttkorban azért egy ilyen harapási eltérést korrigálni már nem olyan egyszerű. Egyébként az árak elég széles skálán mozognak, nagyban függ hogy milyen készüléket választasz, fémet vagy esztétikus porcelánt stb. de leírom, hogy nekem hogy alakulnak eddig a költségek: az ingyenes konzultáció után kellett csinálni egy panoráma és teleröntgent, ez összesen 8000 forint volt. Utána elkészült a kezelési terv az orvosnál, ebben minden bele volt foglalva, lett lenyomat levéve, ez 10 000 forint volt, de a készülék árából levonódik, ha továbbra is nála szerettem volna maradni. Maradtam. Felülre esztétikus önligírozó készülék került, ez 200 000 volt, de levonódott a 10 000 forint. Az alsóra fémet teszünk majd, ennek 150 000 az ára. Kéthavonta kell aktiválásra járnom, ilyenkor ellenőrzik és "húznak" a készüléken, ez 7 000 a két fogsorra együtt. A végén mikor leveszik, csiszolnak stb megint egy 10es lesz, szóval számolj azért egy fél milkával nyugodtan. Én nyugodt szívvel ajánlom Dr. Káldy Adriennt, árakban és szakértelemben is teljesen elégedett vagyok vele, ja és egy tündér. :) Viszont rengetegen vannak nála, így biztosan sokat kell majd várnod időpontra. Remélem tudtam segíteni! Szánd rá az időt és jól nézz utána mindennek, nem kis pénzről van szó. Viszont az egészségedbe fektetsz, ezért ne minden a spórolósáról szóljon, hidd el ez életed végéig el fog kísérni. Én nagyon örülök hogy belevágtam, egyáltalán nem olyan borzasztó mint gondoltam, és hosszútávon megtérül!
2017. nov. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mind kettőtöknek nagyon szépen köszönöm a válaszát! :)

Utolsó, neked külön köszönöm az ajánlott orvost! :)

Az ár valóban sok, belefog telleni sajnos közel 1évbe, de hát muszáj lesz... :D

2017. nov. 25. 11:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Na mizuuu? Meglett a fogszabi! Én is tegnap eldöntöttem hogy megcsinaltatom, 6-7honapig gyujtenem kell ra mert csak 130.000forintot keresek havonta .. Viszont életem legjobb döntése ez volt! :)
2020. dec. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!