Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire számítsak? Nagyon fáj a...

Mire számítsak? Nagyon fáj a gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Van egy lyukas fogam ami iszonyúan fáj.. Legutobb erőt vettem magamon és kicsit megfúrta ki tisztitotta a doki es kaptam bele egy ideiglenes tomest. Ami persze mar nincs benne es megint borzasztoan faj. Valoszinu hogy gyokerkezeles fog kelleni de rettegek. Tudom kapnék érzéstelenítést de a legutóbbi alkalomnal is kaptam 3-at es nem hatott. Akkor zsibbadt el a szám amikor haza ertem..

2022. márc. 20. 06:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

Magánorvos, vagy körzeti?

Ha magán, jó dokinál meg sem érzed.

Körzetinél lutri, ugyanis a neak még ma is csak Lidocaint finanszíroz. Nekem volt, amikor meg sem éreztem, de olyan is volt, amikor éles fájdalmat éreztem, amíg csavarta fel, és kihúzta az idegszálat.

2022. márc. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Nekem oldalt egy kis fogam gyökérkezelték.

Soha nem fájt amikor tisztogatta a fogorvos,de többször begyulladt,nahát az szenvedés volt.

Nagyon nehezen múlt el a gyulladás ,majdnem egy év után is még ideiglenes tömés van benne.

De még most is érzékeny néha.

2022. márc. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nalad az erzestelenito sokkal kesobb hat, akkor ezt meg lehet, es meg is kell beszelni a fogorvossal, hiszen erzestelenitovel nem faj, de ha az erzestelenites nem sikerul idoben, akkor persze, h nem kellemes. Ne rettegj, hanem konzultalj a dokival, ezt meg kell ertenie. Nekem is mindig kesobb zsibbadt el a szam, mint ahogyan a fogorvos elkezdte a munkajat. Sajnos mi nem jutottunk egyezsegre, ezert fogorvost valtottam. Es nagyon megerte!
2022. márc. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Magánba szeretnék én is menni.. egy ilyen gyökérkezelés hány alkalom? Főleg ha sürgős az eset mert nekem most iszonyat fáj :( :(
2022. márc. 20. 07:29
 5/15 anonim ***** válasza:
#4: Amikor az ideget kiszedni, első alkalommal, utána általában már nem fáj. Az a fogtól, és a dokitól is függ, hány alkalom. Van, aki rögtön Bertoni, van, akihez kétszer-haromszor visszamész tisztítani, aztán ideiglenes tömés, majd végleges.
2022. márc. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5 kb mennyi idő ameg kiveszi az ideget? :( hamar tul van rajta az ember?
2022. márc. 20. 07:38
 7/15 anonim ***** válasza:
#6: Másodpercekről beszélünk. Persze csak miután kifúrta, hogy hozzáférjen.
2022. márc. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit sem fájt. Magánban csinálták, nem volt olcsó.
2022. márc. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az, hogy hány alkalom és mennyire fáj az attól függ mennyire van begyulladva, ezt nem lehet megmondani előre. Van, amikor még a harmadik alkalommal is fáj és van amikor még az elsőnél sem.
2022. márc. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy most nincs pénzem magán orvosra mert ahogy neztem egy ilyen alkalom 40-50 ezer tomessel egyutt es az elso alkalomkor lehet be sem tömik.. a tb alapú biztos hogy nagyon rossz lenne?
2022. márc. 20. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!