Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem kellene jobbnak lennie?...

Nem kellene jobbnak lennie? Nagyon fájdalmas, ha hozzáér valami meg borzalmas.

Figyelt kérdés

Tegnap leszedett a fogorvos a tömésemből. Miután megtörtént, jobb is lett, csak érzékeny. Este megint fájt, de bírható volt. Éjszaka arra keltem, hogy fáj. Na most, eddig ilyen lüktető fájdalom volt benne, érzékeny volt, de 10-15 perc után jobb lett. Most, vagyis tegnap éjszakától rendesen fáj, a hús is (íny), nem tudok ráharapni semmire, mert fáj, ha csak összeér is. A kenyeret is csak betologtam a számba, nehogy véletlenül hozzáférjen a foghoz azon az oldalon. Nem kellene jobbnak lennie? Miért lett rosszabb, fájdalmasabb? Azt mondta a fogorvos, hogy nincs gond a tömésemmel. Akkor mi a gond? 10 perc alatt lefúrt belőle, injekció sem kellett, nem fájt.


Erre most meg? Mi a gond szerintetek?


2022. márc. 26. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Fogbél elhalás tünete, amit leírtál. Milyen idős a tömés? Mikor készült utoljára röntgen a fogról?
2022. márc. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 A tömés 8 vagy 9 éves. Nem emlékszem pontosan. Most nyáron lesz 2 éve, hogy röntgent csinált a fogorvos a fogsoromról.


Még mindig nagyon fáj. Tegnap is fájt meg előtte is, de nem egy pici érintésre. 😟


Ilyenkor mi a teendő? A fogorvos nem rendel ma.

2022. márc. 26. 15:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Fájdalomcsillapító, ha nem elég, fogászati ügyelet, vagy a sima ügyeleten felíratsz erősebbet. Aztán visszamégy, mikor rendelnek.
2022. márc. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Ügyeletre tudsz menni. Gyökérkezelni kell valószínűleg. Panorámaröntgent évente egyszer érdemes csináltatni fogászati kontrollal egybekötve. Röntgen nélkül nem lehet kijelenteni, hogy nincs baja a fogadnak. Ennyi idős tömés valószínűleg alá van szuvasodva, ez okozta a fogbél elhalást. Fájdalomcsillapító nem fog segíteni.

2022. márc. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egész nap megállás nélkül fáj. Nagyon érdemes volt elmenni tegnap akkor a fogorvoshoz.... Hogy nem látta? Hogy nem vett észre belőle semmit? Egyébként terhes vagyok, azért nem csinált röntgent, csak megvizsgálta a fogat. Fájdalom csillapítót sem vettem be egész nap, csak most egy paracetamolt, akármilyet nem is lehet, meg nem is akarok.


Most mit csinálnak velem, ha bemegyek az ügyeletre? Röntgen nem fognak csinálni, nem is hagynám.

2022. márc. 26. 18:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Ki kell venni a tömést, meg kell nézni mi van alatta. Gyökérkezelést el kell kezdeni, csak az fog segíteni a fájdalmadon.

Minden kezelés végezhető terhesen, kisröntgent is lehet készíteni, ami csak arról az egy fogról készít felvételt, persze ezt el lehet utasítani, szíved joga.

2022. márc. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Közben tegnap este hívtam egy fogorvost, a sajátom nem dolgozik hétvégén. És igen, az van amit írtatok. Persze ki kell hogy szedje a tömést, hogy lássa ténylegesen mi a helyzet. A legjobbkor jött, dehát ez van.
2022. márc. 27. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!