Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül az alsó fogsorr...

Mennyibe kerül az alsó fogsorra fogszabályzó 18 év alatt?

Figyelt kérdés
18 év alatt vagyok, fogorvos nem mondta, hogy kéne fogszabályzó viszont engem zavar az, hogy az alsó fogsoromba van kb 5-6 ferde fog. SZTK-ban mennyibe kerül?
2022. márc. 26. 22:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is, az sztk-ás szakrendeléshez beutaló kell a fogorvosodtól. 18 éves korig az orvosi díjat a NEAK állja, a készülék árára pedig egyénileg meghatározva adnak kedvezményt - beleértve a forint jelenlegi értékét, a fogszabályzó típusát (a drágább esztétikus/láthatatlan fogszabályzóra nyilván nem adnak több pénzt) és a kezelési terv lépéseit. Viszont sok helyen várólistás a fogszabályzó, ezért időben be kell jelentkezni.

Másodszor pedig olyan nincs hogy, csak alulra szeretnél fogszabályzót. A két állcsont viszonya és velük együtt minden egyes fognak nagyon pontos anatómiai illeszkedése van, még akkor is ha neked van egypár torlódott fogad. Ha elméletben csak ezeket a fogakat belekényszerítjük egy új pozícióba, akkor egyrészt amint sorba állnak, kényelmetlen lesz velük harapni, másrészt amint lekerül a fogszabályzó, a felső fogsor azonnal visszarendezi őket a kényelmes harapásba (vagy a felső fogsor lesz hézagos vagy torlódott).

Egy konzultációra (beutalóval) bármikor elmehetsz és akkor egy fogszabályzós szakorvos elmagyarázza neked nagyvonalakban a lehetőségeket.

2022. márc. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
28%

1-es nagyon jol leirta!

En csak annyit tennek hozza, hogy nekem nem kellett beutalo, csak siman kertem idopontot sztk-s fogszabalyzo orvoshoz.

2022. márc. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!