Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Magánba kihúzzák a fogat...

Magánba kihúzzák a fogat egyből (ha ezt kérem) és be van gyulladva az íny?

Figyelt kérdés

Voltam a körzetis fogorvosnál, de azt mondta hogy nem húzza ki. Azt mondta antibiotikumot kell szednem, és visszamenni fogkő leszedésre. Viszont én 1 éve voltam fogkő leszedésen. Nem fogok évente ezért odamenni, és ezzel foglalkozni - hanem egyszerűen azt akarom hogy húzza ki a fogam.

Ha a magánba megyek akkor ott kihúzzák? Vagy ott is egyéb hülyeségekre akarnak rábeszélni?



2022. ápr. 9. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemhogy évente, van akinek félévente ajánlott a fogkő eltávolítás.

Maszek sem fogja kihúzni, ha nem indokolt.

2022. ápr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Semelyik magánba nem azt csinálják amit szeretnék? Extra pénzért sem? Nincs ilyen hely?
2022. ápr. 9. 15:53
 3/12 anonim ***** válasza:
A fogkő eléggé genetika függő, ha te hajlamos vagy rá, akkor igenis húzzál el fél évente leszedetni. Teljesen menthetőek a fogaid egy kis karbantartással, minek szedetnéd ki őket?!
2022. ápr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Majd te mondod meg #3.

Ha nem húzza ki fogorvos akkor a haverom fogja kombinált fogóval.

2022. ápr. 9. 15:57
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Nyugodtan, majd kapsz egy agyhártyagyulladást és egy emberrel kevesebb, nem kell ide covid.
2022. ápr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Troll.
2022. ápr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Vállalom a kockázatot. Ha meg agyhártyagyulladást kapok, és meghalok akkor utána végre nem fog fájni semmi :D
2022. ápr. 9. 16:10
 8/12 A kérdező kommentje:
Te vagy itt a troll #6.
2022. ápr. 9. 16:11
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogkőleszedés évente-félévente ajánlott mindenkinek.


A fogorvosnak a szakmai protokollokat kell követnie. Hogy adott esetben a húzás mennyire indokolt, vagy mennyire mond ellent a protokollnak, azt nem tudom. De azt nem teheti meg, hogy ha nem indokolt egyáltalán, akkor a te kérésedre kihúzza. Egészségügyi ellátásokra más szabályok vonatkoznak, mint amikor valaki a hentesnél eldönti, hogy melyik húsból hány dekát kér és azt is kap.

2022. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én értem ezt #9. Viszont most be van gyulladva keményen, és az antibiotikumot se váltottam ki. Az egyik fogam pedig már mozog is.

Akkor úgy kérdem meddig kell még romlania az állapotomnak amikor már kihúzzák?

2022. ápr. 9. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!