Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Íny alatt fekvő bölcsességfog...

Íny alatt fekvő bölcsességfog esetén ( ha nyomja a)közvetlen előtte levő fogat, hogy húzzák ki, ha be van gyulladva,és más kezelés már nem használ? Nem sérül így idegszál? Nem a bölcsességfog húzására gondolok,hanem az előtte fekvő fogra.

Figyelt kérdés
2020. nov. 6. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Miert az elotte levo fogat kell kihuzni? Amugy altalaban elso korben a gyulladas minimalizalasara szoktak torekedni az orvosok, de ha nem mukodik semmi, akkor kihuzzak igyis.
2020. nov. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert már tömött az a fog, gyökér kezeltetni meg nem akarom,hogy aztán szépen elroppanjon.
2020. nov. 6. 22:40
 3/8 anonim ***** válasza:
De mentheto? Mert ha igen, az orvos is inkabb arra fog torekedni, es szerintem is inkabb erdemesebb megmenteni. Inkabb a bolcsessegfogtol kene megszabadulni, gondolom a gyulladas is amiatt van.
2020. nov. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos, nem hinném,hogy ezekben a vírusos időkben az én bölcsességfogammal fognak foglalkozni.
2020. nov. 6. 22:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Hat azert meg kene probalni. En maganuton jarok egyebkent is fogorvoshoz, es a bolcsessegfog mutetemet is biztos, hogy igy intezem (majd, ha indokolt lesz) jelenleg meg tudnak fogadni. Azt nem tudom, hogy allamiban hogy van, de oda en megegyszer be nem teszem a labam, az is biztos.
2020. nov. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy felső vagy alsó, alsó fogaknál szokott felmerülni az idegérintettség, az is inkább bölcsfognál, mondjuk 100-ból 5 esetnél, 7-es fognál extrém ritka. Ha a 7-es fog húzása merült fel a bölcsfog helyett, az tipikusan azért van, mert van az embernek egy ép, egészséges bölcsfoga, ami hely hiányában nem tud előtörni, de ha nem lenne ott a hetes, esetleg sikerülhet, mindamellett a hetes fog már amúgy is restaurált, vagy ami ennél is gyakoribb, hogy a bölcsfog helyzete miatt olyan szerencsétlen helyen szuvasodott el, hogy hosszú távon amúgy sem menthető. Vagyis: elveszítesz most egy bölcsfogat, majd pár év múlva megy a hetes is, vagy elveszíted most a hetest, cserébe lehet, hogy a bölcsfog átveszi a helyét.
2020. nov. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én pár napja felfedeztem, hogy nekem is nő az utolsó bölcsességfogam. Azt hittem kaja maradék van a számba, vagy valami fájt, azt nézek oda és szép lyukat mart a bölcsi fogam a számba. Mert nem ott nő, ahol kéne, a többihez képest egy pár millivel kintebb van, azt úgy fog elő törni hogy lyukat mar a számba. Hát nem kellemes, én sem tudom mit kezdjek ezzel. Most minek kihúzatni? Hadd lyukadjon be a szám, lesz egy plusz fogam azt kész.
2020. nov. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem azert kell kihuzatni, mert csak, hanem ennek altalaban oka van. A bolcsessegfog konnyen szuvasodik, rosszul no, tolja elore a fogaidat, nincs neki hely, stb stb. Haveromnak pl meg ki se nott teljesen, de mar szuvas volt nagyon, nem volt ertelme megmenteni, ki kellett szedni. Nekem meg nem kezdett el noni, de rontgen alapjan nincsen neki egyaltalan hely, ki kell majd muteni.

Ha nem okoz problemat a bolcsessegfog, akkor persze beken lehet hagyni, nem kotelezo kiszedetni, de sajnos ez nagyon ritka.

2020. nov. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!