Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha fáj a fogam,s ez miatt...

Ha fáj a fogam,s ez miatt bevan gyulladva a z ínyem,igy kilehet húzatni a fogat? Hétvégén van ügyelet,Újpesti vagyok

Figyelt kérdés
2021. szept. 19. 01:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szokták, először gyulladásgátló.
2021. szept. 19. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Normális fogorvos antibiotíkumot és fájdalomcsillapítót ír fel, és ha már nem lesz gyulladt akkor foglalkozik a foggal. De vannak olyan fogrovosok akik letolják az egészet, és kihúzza. A gond az ilyenkor, hogy hiába ad érzéstelenítést, nem fog hatni a gyulladás miatt, így a foghúzás pokolian fog fájni.
2021. szept. 19. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
En elmentem az Újpesti sztkba a fogorvoshoz,nagyon bevolt hyulladva az inyem a másik fogam miatt,átküldött a szájsebészetre,és ott a doktornö kiakarta húzni,mondtam neki nagyon fáj a foginyem,erre azt mondta,hogy megoldja. EN viszont azt mondtam nem kérem igy a húzást! Nemtudom egy szájszebész nemtudja,hogy ha nagyon bevan gyulladva a foginy!akkor nemlehet kihúzni a fogat?
2021. szept. 19. 02:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy nem engedted kihúzatni. Nem hatott volna az érzéstelenító, fájt volna nagyon. Igazából ki sem szabadna húni ha gyulladt állapotban van, mert nagyobb az esélye a fertőzésnek is. Tudja ezt a szájsebész is, de nem érdekli.
2021. szept. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az antibiotikummal az a baj, hogy önmagában nem megoldás, hosszú távon pedig többet árt, mint használ. Az antibiotikum fogyasztás növeli a baktériumok rezisztenciáját, ami egy későbbi műtét előtt komoly problémát okozhat, illetve létre jöhetnek a multirezisztens baktériumok.

A másik nagy probléma, hogy a gyógyszerfelírás után gyakran eltűnnek a betegek és nem jönnek vissza a kezelésre. Aztán amikor újra elkezd fájni, visszamennek egy újabb kör antibiotikumra, és így tovább. És ahogy a beteg megjelenésére sem lehet sokszor számítani, sajnos azt sem lehet abszolút módon garantálni, hogy hatásos lesz az antibiotikum kúra. Hozzátenném hogy nincs olyan antibiotikum, ami azonnal hatna, vagyis ahhoz hogy kiderüljön hatásos-e egyáltalán a felírt gyógyszer, a betegnek még szenvednie kell 2-3 napot, ami alatt akár rosszabbodhat is az állapota.

Egyébként nincs olyan, hogy gyulladás esetén kötelező lenne az előzetes antibiotikum kúra. Csak akkor kötelező szakmailag, ha olyan alapbetegsége lenne a páciensnek vagy olyan gyógyszeres kezelés alatt áll, ami ezt indokolná. Önmagában a gyulladás nem elég ok.

2021. szept. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyébként mondta a szájsebeszeten a doktornő, most igy eszembe jutott,hogy irt az .5.ös

Momdta,a doktornő,hogy az antibiotikum nagyon megterheli a szervezetet,s hogy nem fog hatni rögtön,s igaza volt,s jobb lenne,ha most túl lennék rajta,igaza volt,még 2 nap múlva is bevolt gyulladva,hiába szedtem a gyógyszert,s nagyon fájt a foginyem,,,majd lassan elmúlt antibiotikum nélkül is a gyulladás,de megyek,s húzatom kifele,mert mindig visszajön a fájdalom.

2021. szept. 20. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!