Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosok miért nem akarják...

Fogorvosok miért nem akarják pótolni a csapomat, miért akar mást?

Figyelt kérdés
Első fogamnál felül letört a fogcsap, ki akarom cseréltetni hogy visszategyem a koronát.két külön dokinál voltam, mindkettő nem vállalja csak arról beszélnek hogy 300-350 ezerért rendbe kell tenni a többit felül, alul kb 4 fog.De nekem nincs ennyim sajnos.Mit lehet tenni szerintetek?

2022. ápr. 13. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmit. Valami miatt úgy látszik ezt már máshogy kell megoldani, lehet, hogy azt nem lehet cserélni valami miatt.
2022. ápr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehet szakmailag így látják indokoltnak, lehet hogy anyagiasság, nem lehet tudni.

Magánban nézz körül pár helyen.

2022. ápr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Hátha lesz vki kipróbálok párat
2022. ápr. 13. 11:48
 4/11 anonim ***** válasza:
6%
Van digitális fogászat is, algoritmus számol ki mindent stb kereshetsz olyat is aki ezzel foglalkozik, lehet másképp közelíti meg.
2022. ápr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem derül ki a kérdésedből, hogy annál a dokinál voltál, aki eredetileg megcsinálta neked a csapot\koronát, vagy teljesen másiknál?
2022. ápr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen annál voltam, de már nem dolgozik ott 3 éve csinálta, most egy szőke doki nő volt, elég arrogáns, h ő most mit csináljon ezzel.Küldött is ma egy emailt 343 ezres díjról.Az előző egy öreg úr volt máshol ő 630 ezret mondott.
2022. ápr. 13. 12:37
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
Lehúzós banda mind.én szentkirályiba járok, ott tanulók vannak, lassan dolgoznak de normálisak, és jók az árak nem ilyen lehúzós brigád.Semmi nem indokolja h ennyit kérjenek el.Weboldalon mindent lehet rendelni nekik, tizen ezrekért néztem.csapok 11 ezer, fogó 30 ezer, tömések ragasztók 4500 ft.Ezek rablók mert tudják hogy úgyis megycsináltatod mert nincs más.Ezek még a taxishiénáknál is lehúzósabbak.
2022. ápr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Neki ha jól értettem, a csapot nem tudja megoldani, ezért kb. 4 fogat kellene kikezelni, alul-felül gondolom híddal, de azoknál valószínűleg más kezelés is kellene, emiatt ilyen drága, bár jó lenne tudni mi a pontos kezelési terv. Nekem magánban a 3 tagú híd+1 gyökérkezelés került 220-ba kb. De elülső fogakra nem tudom mi ilyen drága, bár nekem is másnál ez 400 lett volna, lehúzósak. Szerintem is Szentkirályiban kellene megkérdezni, ha budapesti vagy.
2022. ápr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nézz körül csak speciálisan azzal foglalkozó fogorvosoknál amit szeretnél.
2022. ápr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

Fogorvos vagyok. Nem láttam a te konkrét esetedet, csak általánosságokat tudok mondani!

Akkor rakunk csapot a fogba, ha nagyon kevés a foganyag, ami nem bírna el egy koronát. Ilyenkor a fogat gyökérkezeljük (ha még nem volt gyökérkezelve), majd a gyökérbe fúrva behelyezünk egy csapot, ami segít megtartani a koronát. Ez gyakorlatilag az utolsó mentsvára a fognak. Ha a csap eltörik, az nem jelent jó prognózist. Ugyanis ha a betört rész stabilan bent van, akkor valahogyan a csap mellé kell fúrni az amúgy is kevés foganyaggal rendelkező fogban, és megpróbálni kifeszegetni. Már ha fémcsapról van szó, üvegszállas csapnál még nehezebb a történet.

Na most könnyen kerül olyan helyzetbe az ember, hogy annyi el lett fúrva a fogból, hogy hiába szedted ki a csapot, alig marad foganyag, esélytelen felépíteni.

Mint mondtam, a te esetedet nem láttam. Lehet, hogy könnyen eltávolítható csapról van szó. Lehet, hogy necces a helyzet, és akkor érvénybe lép a fenti eset, hogy "nem mer" hozzányúlni a fogorvos, mert akkor rá fogsz haragudni. És az is lehet, hogy tényleg esélytelen még bármit varázsolni, nem nem mer hozzányúlni a fogorvos, hanem nem tud mit kezdeni vele.


---


OFF egy vitába hadd álljak bele, elnézést kérek a kérdezőtől, csak felcseszem magam a rosszindulatú hülyéken. Kedves #7-es!

1) Nézz utána a fogorvosi székek árainak, a fogorvosi székek szerelőinek az enyémnél biztosan magasabb órabérének, a röntgenek / CT-k árainak, és úgy egyáltalán az ingatlanáraknak! Ha mindezt kifizette a fogorvos, utána lehet szó arról, hogy tömőanyag, lenyomatanyag, stb.

2) Miért nem az ügyvédeket, nyelvtanárokat, masszőröket, fodrászokat, stb. szidod? Ma délután elmentem hajvágásra, szinte nulla anyagköltsége volt a fodrásznak, csak az ollóját használta, és még pénzt is kért. Milyen szemétség tőle, igaz? (Nyilván nem.)

3) Van körzetes fogorvos és van egyetemi szakellátás, nem muszáj magánba menni. Legtöbb kezelést egyébként fizeti a tb.

2022. ápr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!