Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Régi tömés kiesett, fogorvos...

Régi tömés kiesett, fogorvos berakott fehér gyógyszeres tömést azóta, majd adott 4 időpontot egymás utáni napokra. Miért, minek kell ennyiszer visszamenni?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 14. 07:41
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

Mert Tb kezelésre jelentkeztél be és az közegészségügy, mint valós ágazat már nem létezik..., sikeresen szétverték az elmúlt 30 évben.


A Te 4 alkalmad a TB felé összefüggő tobbalkalmas kezelést jelent, amit a vállalkozó - mert a Te fogorvosod bizony szerződött vállalkozó - összesen 4 kezeléssel tud teljes értéken elszámolni az állammal.


Persze, van amúgy maganpraxisa is, amit ha megfizetett, kb. fél óra alatt A-Z-ig ellát Neked...

2022. ápr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Az elsö hülyeséget ír - habár ez megszokott a legtöbb ember esetében -, azért kell több kezelés, mert a régi tömés azért esett ki, mivel alatta elkezdett romlani a fog.

A régi tömés maradékának eltávolítása után megpóbálják a további romlást megakadályozni, és ehhez kell a gyógytömés, méghozzá több alkalommal cserélve (meg más hatóanyagokkal). Csak akkor szabad újra véglegesen betömni, ha elötte rendesen fertötlenítve lett a fog és ehhez kell a négy nap.

2022. ápr. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Elnézést kedves kolléga, ha már...beirná a praxisát és mondjuk két betege monogramját és két adatát?

Csak hogy tudjam autentikus-e a kérdésben. Köszönöm.

2022. ápr. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
esetleg kedves kolléga még az 1970-es évekből maradt itt, és fúr-farag, pl. lézeres kezelés helyett? Akkor viszont értem az SZTK vonalat..
2022. ápr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanez volt Németországban, magánfogorvosnál, uyganazt mondta, amint a 2-es válaszoló ír, biztosítani kell, hogy a fog teljesen fertöésmentes legyen, mielött betömik.
2022. ápr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 Ugyanazt a kezelést nem lehet minden nap elszámolni. Például tömés esetén ugyanannak a felszínnek tömését legfeljebb egy év múlva tudod újra elszámolni. Ha azt feltételezed, hogy kamu kezeléseket számol el a fogorvos, ahhoz meg minek behívni a beteget, a távollétében is el tudná számolni.

Egyáltalán honnan tudod, hogy körzeti rendelésre ment a kérdező, nem magánrendelésre?


Egyébként fogalmam sincs, hogy mi a kérdésre a válasz, csak tippjeim vannak.

-Nem sima töméscsere, hanem gyökérkezelés történik, ami több alkalmas történet

-Valamiért minden nap rá szeretne nézni az ideiglenes tömésre, szükség esetén cserélni. Például mert rakott valamilyen gyógyszert az ideiglenes tömés alá.

-Egyéb kezeléseket is akar, például fogkövet leszedni vagy más töméseket is csinálni.

2022. ápr. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
sztk-ban mentem, körzeti rendelésre
2022. ápr. 14. 09:15
 8/10 A kérdező kommentje:

nincs semmilyen egyéb kezelésről szó


gyógytömés van benne, de csak 3 hónapra rá adott 4 db időpontot, egymást követő napokra

2022. ápr. 14. 09:16
 9/10 anonim ***** válasza:
#6 vagyok. Kíváncsi vagyok, hogy mi történt, majd számolj be!
2022. ápr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hármas! Ugyan nem a kettes válaszoló vagyok, de ugyanígy mi is kérhetnénk tőled, mint kedves kollégától valami bizonyítékot, hogy az vagy-e valóban, akinek mondod magad. Egyébként, ha igen, akkor az igen szomorú, hogy a saját kollégáidról így nyilatkozol, ezek szerint hiányoztál akkor az egyetemen, amikor a kollegalitást tanították, ráadásul egy igazi szakember egy ennyi történetre biztosan nem írna ekkora magabiztossággal semmit. Égés.


Kérdező: nem tudhatjuk, ne haragudj. Önmagában egy tömés az egy ülés, habár létezik valóban valamiféle gyógytöméses megoldás, amit utána véglegesen letömnek, ha panaszmentes a fog. Ez viszont nem számolható el külön tb-re, a tömés az tömés a rendszerben, már csak emiatt is hülyeséget írt az első versenyző, mert ha itt valóban csak tömésről van szó, akkor valójában anyagilag még veszteséges is először gyógytöméssel szórakozni. A másik opció, amire személy szerint én gondolok, az az, hogy gyökérkezelték a fogad, abban van most egy gyógyszeres tömés, a következő alkalommal gyökértömés majd fedőtömés. Tehát erre a fogadra még 2 időpont kell. A többi lehet más fogad miatt kaptad, ezt nem tudhatjuk, ezeket vele beszéld meg.

2022. ápr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!