Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Átlagembernek elérhetetlen a...

Átlagembernek elérhetetlen a felnőtt fogszabályozási kezelés?

Figyelt kérdés

Egy kevésbé komplikált eset, 1.5 év-es kezelési tervvel, Pesten 800+ezer forinttól kezdődik, határ a csillagos ég.

Esetleges bölcsességfoghúzás is rátehet pár tizest.


És akkor egy esztétikus invisalign kezelésről még beszélni se merek, 1.5 milliós árral.



2022. máj. 22. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez sajna ilyen :( én is most fogom a fejem, mert egy fogam hiányzik nem volt a tejfog alatt fog. Meg legegyszerubb fogszabalyzo kellene, semmi kereszt stb mely harapas sincs.

2 millió lesz, fogpótlással együtt. 9 hónapos terv. Budapest nevesebb dokinál + 9 hónapig Szolnokról feljárni

2022. máj. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

az igen.


Implant lesz?

2022. máj. 22. 14:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehez, de nem lehetetlen, illetve nem kell mindent egyszerre. Egyik honapban megcsinaltatod a fogaidat, par honappal kesobb mintavetel, rontgen, azta felrakatod a fogszabalyzot, az allitasokat meg csak ki lehet gazdalkodni havonta.

Hat valahogy igy csinaltam en is, igy nem egyszerre 700 ezret gyujtottem ossze, hanem aprankent haladtam. Persze a legnagyobb osszeg egyben az a fogszabalyzo, az nekem 300 ezer volt, mert szerencsere a legegyszerubb keszulek is jo volt nekem.


Amugy egyaltalan nem esztetikus szerintem az invisalign, egyik kollegamnak az volt, egyreszt latszodott kozelebbrol es erdekesen nezett ki, masreszt nagyon furcsan beszelt benne vegig, ameddig a kezelese tartott. En sima fogszabalyzoval az elso ket hetet leszamitva normalisan beszeltem, nem okozott gondot.

2022. máj. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

szerintem az előnye, hogy kitudod szedni, tudsz normálisan kajálni, normálisan fogatmosni, és azért nem annyira észrevehető.


Ha megengedhetném magamnak, én azt választanám.


Legtöbb helyen 250k egy fém fogszabályzó, és ebből 2 kell egyből. az már 500k.


előtte 1-2 konzultáció, kezelési terv, rtg - 60-70k.

2022. máj. 22. 15:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem átlátszó kivehetős fogszabim volt (nem invisalign) és mindennel együtt került kb 650-700ezerbe. 7 hónapig hordtam.
2022. máj. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekem önligírozó fém van és tényleg 7-800 ezer lesz a vége, de ezt nem egyben fizettem ki, hanem 1,5 év alatt fokozatosan. Az egyik doki rám is az Invisalign-t akarta tukmálni, de nekem sem jön be. Konkrétan vízen kívül bármi ital/étel után azonnal mosni kell a fogad, különben nem tudod visszatenni, stb. Szerintem nagyon macerás. A rögzített meg ott van és kész, nem is nehéz tisztítani sem. Tény, hogy nem olcsó dolog, de szerintem nagyon megéri.
2022. máj. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hagyományos fogszabinál is fogat kell/kéne mosni evés után, mert beleragad minden is, nem?


Igen, az invisalign/egyéb alignerek nem valók olyanoknak, aki naponta 5x nassolnának + nyomják a cukros üdítőket egész nap.


Bár olvastam róla, hogy csalnak azért benne az emberek, szívószállal :D

2022. máj. 24. 06:48
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok nagy nassolós, enni is napi 2x szoktam, de mégis macera. Alapból nem tesz jót evés/ivás után azonnal fogat mosni, de az Invisalign-nál muszáj. A rögzítettnél simán ki tudod várni azt a 20-30 percet. Annyira amúgy nem ragad bele, utána öblögetsz vízzel és már le is jön minden, később meg megmosod.
2022. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
az igaz, de szerintem attól függ mit eszel, egy jó alapos öblögetés lehet elég annál is.
2022. máj. 25. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!