Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nekem is elèg rosszak a...

Szabolcs5 kérdése:

Nekem is elèg rosszak a fogaim 19 èves vagyok. Felül van 5 igazi fogam arra 4 fogra van rá ragasztva a műfogsor. Ès alul is 5 igazi fogam van. Lesz majd alul is műfogsorom. Összesen 10 igazi fogam van. Mitől lehetnek a rossz fogaim?

Figyelt kérdés
2022. máj. 25. 18:55
1 2
 1/18 anonim válasza:
61%
Genetika, étkezés, több oka is lehet, de ha elmész egy fogorvoshoz ő jobban tud segíteni.
2022. máj. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem olvastad szerintem napokat töltött már fogászati rendelőkben biztos a genetika is betett neki meg a rendszertelen fogmosás de most már mindegy már szinte az összes fogát elvesztette.
2022. máj. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%

Én pont ugyan így voltam. Citromsav termelő gombára vagyok allergiás, e miatt peregtek ki a fogaim. Mire megállapították addigra késő volt már.

Az a legrosszabb benne, hogy az emberek mindenfélét kitalálnak, hogy miért rosszak a fogaim.

Téged nem bántottak sosem a rossz fogaid miatt?

2022. máj. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%

Genetika. Főleg ileyn fiatal korban, még aki soha életében sem mosta, annak is megvannak azért.


Mi a szájápolási rutinod amúgy?

2022. máj. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Kicsit bántam mert azt hittem a fogmosástól van de akkor nem. A Genetikától. A Szájápolási rutinom: régen nem mostam minden nap fogat csak ritkábban. Mostmár minden nap fogat mosok.
2022. máj. 27. 08:09
 6/18 A kérdező kommentje:

Kinek milyenek a fogai? Ès ki hány èves?

Nekem elèg gyorsan romlottak a fogaim 1-3 èv alatt mentek tönkre.

2022. máj. 27. 08:14
 7/18 anonim ***** válasza:
58%

" régen nem mostam minden nap fogat csak ritkábban "


ezzel rátettél azért egy hatalmas lapáttal sajna :/ Ha egyszer beindul a szuvasodás, már cseszheted, azt a fogat tömni kell.


Valószínűleg te hajlamosabb is vagy rá genetikailag.


A maradék fogaidra azért nagyon vigyázz.

2022. máj. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A maradék fogaimra nagyon vigyázni fogok. Te hány èves vagy? Neked milyenek a fogaid? De nem a fogmosás a hibás?
2022. máj. 27. 10:40
 9/18 A kérdező kommentje:
De ha èn genetikás vagyok hiába mostam volna a fogamat règen is minden nap ugyan úgy szerintem a Generika elvitte volna a fogaimat. Ezért fogok mègjobban oda figyelni a maradék fogaimra. Hogy a Generika ne vigye el a maradék fogaimat. Mert mèg az alsó fogsoraimra nincs rá húzva a műfog. Ezáltal mègjobban oda fogok figyelni az alsóra, amíg nem lesz ráhúzva a műfogsor. Már felül van műfogsorom komplett 11 tagból áll. Azt is ugyan úgy mosom. Felül 4 fogra van rá ragasztva a műfogsor. 1 szabadon van hagyva. Lehet majd kèsőbb bele lesz vonva. Alúl meg majd 5 fogra lesz rá ragasztva. Mert alúl csak 5 van még felül is 5.
2022. máj. 27. 10:50
 10/18 A kérdező kommentje:

Meg nekem volt nem lyukas fogam is. Ès amelyik egészséges fog volt az így random letört amikor valamit ettem vele. Pl: süteménynèl volt. Túl megterheltem azt a fogat. Pedig nem is volt lyukas úgy tört le. De lyukas fogam is volt már. Márcsak 1 lyukas fogam van azt èpp kezelik.

Meg volt olyan is mikor mostam a fogamat elöl lepadtant egy fog darab felül. Ès idő múlásával letört a teljes fogsor mert az eggyik fogam akkor még fály és algo pirint haraptam volna össze vele ès lemozdult a fog ès így elkezdett mozogni ès a fogorvos lepöckölte a fogat ès oda csap került. Úgyhogy így csak 1 csap van a számban de nem látszik mert felül van ès ott már rajta van a műfogsor. De èn szerintem nem annyira látszik hogy mű. Meg Èn szerintem a Mű lehet erősebb mint az igazi.

2022. máj. 27. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!