Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csak foglőeltávolítás?

Csak foglőeltávolítás?

Figyelt kérdés

Van 3 rossz dogam amit húzni kén,mert azinte már nincs is meg a fog.

És az első fogaimon is van fogkő. Én első körben csak fogkőeltávolításra szeretnék menni(anyagi okok miatt és nyári vizsgák miatt), foghúzásra,egyéb beavatkozásra nem. Ilyet lehet? Ha azt mondom,hogy csak fogkövet szedjen le, akkor nem csinál mást?

Sajnos 10 éve voltam utoljára fogorvosnál és azóta nagyon el lett hanyagolva,aminek megvan az oka. A szüleim egy szadista fogorvoshoz vittek állandóan és egy életre szóló sokkot okozott.

Most próbálom leküzdeni a félelmem.



2022. máj. 26. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet csak fogkőre időpontot kérni, én is úgy szoktam
2022. máj. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Okés csak nyilván látja hogy hátul van 3 teljesen kirohadt fog. Nem akar majd azzal is kezdeni valamit?

(Majd később(ősszel-télen) azokat is ki akarom huzatni)

2022. máj. 26. 23:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván fel fogja rá hívni a figyelmet, de mielőtt beülsz a székbe, egyszerűen említsd meg ezt neki, tisztázd előre, mielőtt egyáltalán belenéz a szádba. Nem fog hozzákezdeni más kezeléshez a beleegyezésed nélkül.


Nekem is volt, hogy mondtam a fogorvosnak, hogy most fogkőre jöttem, tömésre majd még jövök máskor. A te esetedben csak mondd el őszintén, hogy fogkőre jöttél, ősszel tervezel jönni a többi fogat kezeltetni. Ez sem jár kötelezettséggel, mehetsz például másik orvoshoz is ősszel, ha úgy tartja kedved.


Lehet, hogy nagy baj esetén javasolni fogja, hogy a hátsó fogakat érdemes mondjuk x hónapon belül kezelni, különben ezzel meg ezzel járhat, erre is megvan a jogod nemet mondani.

2022. máj. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztosan mondani fogja, hogy kezelni kell minnél előbb. Nekem egy éve készülnek a fogaim (sok tömés, húzás, implantátumok) és csak most jutottunk el addig, hogy fogkőleszedés… nem olyan sorrendben csinálta, ahogy gondoltam, de mindennek van feltétele. Egy konzultációra beülhetsz több orvoshoz is és megbeszélitek, hogy mi a helyzet.
2022. máj. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!