Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkefével túl erősen mostam...

Fogkefével túl erősen mostam fogat és felsértettem a fogínyemet, a fogam alatti részt. Ezért lehet fogínygyulladásom lett. Kell-e ez miatt fogorvoshoz fordulni? Vagy elég ha Corsodyl szájöblögetőt használni?

Figyelt kérdés
Annyira talán nem vészes a helyzet. Csak időnként erzekeny/fáj, főleg akkor amikor odaviszem a fogkefét. Nagyon picit talán vérzik is, de az se biztos. Meg fel van duzzadva egy kicsit.

2022. jún. 4. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
1-2 nap alatt helyre jon. Azt a reszt ne mosd addig.
2022. jún. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Begyógyul magától. Ha fogat mosol, lágy sörtéjű kefével tegyed, nem fáj annyira, de megteszi a többi is. Én emiatt nem hagyom ki a fogmosást azon a részen. Érzékeny, de bírható.
2022. jún. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mosod ott, akkor az életben nem fog begyógyulni. Változtatni kell a fogmosásodon: használj rövid, sűrű sörtéjű fogkefét, aminek nincs gumis és hajlított része. A legjobb ebből a curaprox: [link]

Ezen kívül figyelj oda, hogy ne vízszintesen súrold a fogaidat, hanem körkörösen mozdasd, úgy hogy egy kissé ferdén rakod rá a fog és az íny találkozásánál. A másik jó módszer, ha az ínytől a fog koronája felé söprögetsz. A fogközöket se hagyd ki: használj legalább naponta egyszer fogselymet vagy fogköztisztító kefét.

Ha régen voltál fogorvosnál és egy éves kontroll éppen esedékes, akkor kérj egy időpontot. Lehet hogy van ott egy kis fogköved, ami gyulladásban tartja az ínyed.

Ínygyulladásra a legjobb a fültisztító pálcikával könnyen felvihető géles termékek, mint a gengigél, curasept gél vagy akár az anaftin gél.

2022. jún. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!