Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fogban a vattát...

Gyökérkezelt fogban a vattát hogy kell cserélgetni?

Figyelt kérdés
Kb 1 hete volt gyökérkezelve a fogam, de begyulladt, feldagadt az arcom, így ma visszamentem, és a kezelés végén vatta került bele. Olyan fájdalmam volt, hogy nem bírtam felfogni, pontosan mikor és hogyan kell cserélgetni. Annyira emlékszem, hogy minden étkezés környékén kell... de előtte, vagy utána? 🙈 Az oké, hogy a cél az ,hogy nem menjen bele az étel. És mivel tudom kiszedni a vattát? Fogpiszkálóval? Vagy fogmosással kijön?

2022. jún. 29. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyógyszeres vatta tomest az orvos cseréli, nem a páciens otthon.
2022. jún. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ebben volt már egy gyógyszeres ideiglenes tömés. Mivel lett egy nagy pukli az ínyemen, ma újra kitisztította és tett bele vattát. Mondta, hogy minden étkezésnél ki kell venni és újat tenni bele, hogy az étel ne menjen bele. Még vissza is kérdeztem, hogy mikor vegyem ki, de mire hazaértem már nem tudtam, hogy étkezés előtt, vagy után? Mert annyira fájt most a kezelés után, hogy a szemem sem tudtam kinyitni, amíg gyógyszert nem vettem be.
2022. jún. 29. 10:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Értem. Az más. Akkor így étkezés után cseréld.
2022. jún. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jobbulast.
2022. jún. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És a fogmosás ilyenkor hogy történik? Óvatosan, amikor a vatta bent van, vagy a vattát ki kell előtte venni? Ahh, tiszta hülye vagyok, hogy ezt ott nem kérdeztem.
2022. jún. 29. 11:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Moss fogat amikor bent a vatta, utána vedd ki, óvatosan öblítsd ki a lyukat is. Ha érzed hogy maradt benne maradék, fogkefevel óvatosan mosd meg. Utána mehet bele a vatta.
2022. jún. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Közben már megtörtént, pont így csináltam. 😊
2022. jún. 29. 12:56
 8/8 anonim ***** válasza:
🙂 Ügyes vagy, kitartás és mielőbbi jobbulast neked.
2022. jún. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!