Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó 25 évesen?

Fogszabályzó 25 évesen?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta szeretnék fogszabályzót, amikor még olcsóbb lett volna, lebeszéltek róla, hogy aranyos vagyok így.


Őszintén szólva ez idegesít, lesajnálónak tartom, meg hogy az illetőnek persze hogy jó az úgy, mert nem neki kell elviselni.

Senki sem szeret magán elviselni valami rendellenes látványt, be lehet magyarázni, hogy “egyedi” de a szimmetria akkor is fontos az arcon. Nekem az egyik fogam felülről jön, foltos is, a másik oldalon nem, de ott az 5. Fogat húzták. A bölcsességfogaim kb fekszenek és a foghiány miatt a 3. és 4. Fogam elmozog. Ezt szeretném helyrehozni egy fogszabival.

Az a baj, hogy az emberek úri hobbinak tartják a környezetemben, vagy mintha felérne egy plasztikai sebészettel:

“utána találsz mást ami nem tetszik magadon”. Mintha persze annyi pénzem lenne, hogy unalmamban azt keresem, mit változtassak meg magamon.


Olyanoknak nem mondják, akik tényleg vagyonokat költenek magukra, pl. Egyik unokatesónak száj feltöltése volt, de letagadja amikor nyilvánvalóan látszik. Én nem szólok rá semmit, nem az én dolgom, de arra persze a környezet is játsza a hülyét.


Én csak szeretném, ha ez a dolog ne úgy legyen kezelve mint egy hiúsági kérdés vagy hóbort, egészségügyileg is nagyon fontos és nem szeretném szégyellni hogy erre költök.



2022. júl. 6. 08:25
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Jobb későn, mint soha. A fogszabályozó a fog-hiányt nem tudja orvosolni, de fogorvos az állapotfelmérés után szakmailag is megfelelő megoldást tud találni.
2022. júl. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 évesen rakattam fel, még nincs egy éve és mindenféleképpen ajánlom. Később ugye előfordulhatnak állkapocsfájdalmak is, plusz lehet a harapásod sem jó...rengeteg féle készülék van már, sínes megoldás, a régi hagyományos fogszabi, damon, pitts készülék... A foghiányt is nagyon szépen tudják vele orvosolni, csak megfelelő szakembert kell keresni hozzá. Facebookon vannak csoportok, ott sok dokiról vannak vélemények, sokan tesznek fel képeket az eredményeikről, vagy problémákról, mindenféleképpen ajánlom, hogy keresd fel az oldalt. Én is évekig csak halasztottam, de csak azt bántam meg, hogy miért nem rakattam fel hamarabb.
2022. júl. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 évesen rakattam fel, pár hónap után meg lehet szokni.
2022. júl. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod magadnak állni a költségeket, ne hagyd, hogy mások lebeszéljenek, csak mert feleslegesnek tartják. Innentől nem az ő dolguk, semmi közük hozzá.
2022. júl. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd már el mit mondanak mások. 25 évesen nem a fogszabályzóhoz vagy öreg hanem ahhoz, hogy nem a saját vágyaid szerint élsz. A páromat 40 éves korában kezdte el zavarni a fogai között tatongó lyuk. Neki ekkor lett fogszabályzója. Semmi ciki nincs benne. 25 évesen meg pláne nem. Még előtted van lehet 75 év. Miért kéne kuszán nőtt fogakkal leélned? Menj és kérj fogszabályzót minél előbb. Aki megjegyzést tesz azt meg küld el a francba. Az egymásra nőtt fogakat tísztítani is nehezebb így előbb is romolhatnak. Nem csak esztétikai kérdés ez. No meg szabályos fogsorral rágni is hatékonyabban lehet. Nem véletlen, hogy lovak meg rabszolgák vásarlása esetén is mindig megnézték a fogaikat.
2022. júl. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Luna.F. válasza:

Szia! Bocsi, nem mostani a kérdés, de gondoltam válaszolok. Én kicsit több, mint 2 hónapja rakattam fel a fogszabályzómat (30 feletti vagyok). Belső fogszabályzót választottam, nekem a felső fogívemen kell korrekció. Egyáltalán nem látszik, konkrétan semennyire. A saját anyukám nem vette észre, hogy van. (Nem eltitkoltam, csak úgy alakult, h mikor a családban erről beszélgettünk, ő valahogy mindig máshol volt) Eltelt már kb 1 hónap, mikor egyik tesóm megjegyezte, h ő már lát változást a fogaimon. Így tudta meg…Ezt nem amiatt írom, hogy szégyellned kellene a fogszabályzót, vagy titkold el, csak amiatt, hogy ha másképp nem mered bevállalni, van ilyen megoldás is… az alsó fogívre nincs értelme ilyet tetetni, mert teljesen látszik beszéd közben. De a felsőn egyáltalán nem. Plusz azzal is számolj, h nem mindenhol csinálnak ilyet, és drágább is, mint a sima hagyományos fogszabályzó. Nekem 2 nap volt megszokni. Egy pénteki napon rakattam fel, direkt azért, h hétfőre, mire megyek dolgozni, már valamennyire megszokjam. Bőven elég volt a 2 nap. Sem evésben, sem a beszédben nem zavart már hétfőre. Azóta meg kifejezetten kényelmes…

Egyébként én is teljes mértékben osztom az előttem szólok véleményét! Ne érdekeljen más véleménye! Szedd rá össze a pénzt, és vágj bele! Garantáltan nem fogod megbánni! Én sem bántam meg, csak azt, amit a 2-es, hogy hamarabb kellett volna…

2022. aug. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!