Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 34 évesen fogszabi ilyen...

34 évesen fogszabi ilyen állapotú fogakkal?

Figyelt kérdés
Van olyan 8 db tömött fogam, és 2 gyökérkezelt. Van értelme így belevágni, vagy csak kidobott pénz és idő lenne?

2022. márc. 6. 11:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
hogy állnak az első fogaid?
2022. márc. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
az egyik eléggé csálén.
2022. márc. 6. 11:39
 3/16 anonim ***** válasza:
16%
Azt mindegy, hogy tömött, gyökérkezelt, vagy még ép a fogat, a kérdés az, hogy megfognak-e mozdulni 34 éves korodban, és ha igen, mennyi ideig tart. Én 21 évesen vágtam bele, több, mint féléve csinálom, és alig látszik valami eredmény. Az sem biztos, hogy a doktor el fog vállalni téged felnőtt korban, vagy nem ígér sokat. Persze tudom, kellene az a fogszabályzó, valamennyit biztosan javítana, de szerintem nem úgy, mint egy fiatalabbnál. Az sem kizárt, hogy találnak még rossz fogat, amit előtte kezelni fognak. Azért gondolt meg. Mondjuk a fogszabályzó nem csak a látvány miatt fontos, hanem a harapás miatt is, mert ha rossz a harapásod, akkor bizony idővel az állkapcsod meg fogja érezni, fájni fog. Nekem ezt mondta a doktornő, mert mély harapásom van.
2022. márc. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 29 évesen félév alatt full egyenes lett mindkét fogív. Amiket leírtál, az nem akadály.
2022. márc. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40-50 éveseknek is szabályoznak, ez nem kor függő.
2022. márc. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#3: pont ettől félek, bár állítólag hatásosak felnőtt korban is, de nyilván nem fog lebeszélni az orvos egy többszázezres kezelésről
2022. márc. 6. 11:45
 7/16 A kérdező kommentje:
5: igen, de nem mindegy azért milyen állapotban vannak a fogaid. Van aki úgy néz ki 50 évesen, mint egy 30 éves, és fordítva is. Genetika..
2022. márc. 6. 11:49
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy megmozdulnak ilyen idősen is, aki azt írta nem, meg, hogy nem vállalnak el, hülyeségeket beszél.

Nem tudom merrefelé laksz, de egy jó fogszabis dokit kell keresned. A facebookon "fogszabályzósok klubja" nevű csoportbe jelentkezz be, sokat szoktak segíteni, tudsz olvasni véleményeket a dokikról és ajánlani is tudnak. Ott láthatod mennyi hasonló korú páciens van, aki belevágott, de nagyrészük még idősebb is. Nekem is tömött rengeteg fogam és egy koronás, így van rajta a fogszabi és 31 vagyok. 3 hónap alatt teljesen egyenes lett a felső fogsorom, pedig azt hittem ezzel nem tudnak mit kezdeni. Nyugodtan vágj bele.

2022. márc. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Persze, hogy megmozdulnak ilyen idősen is, aki azt írta nem, meg, hogy nem vállalnak el, hülyeségeket beszél."


Én nem azt írtam, hogy nem mozdulnak meg, hanem hogy lassan tart. És már pedig az én fogszabályzósom azt mondta, hogy nem nagyon vállal felnőtteket, főleg komplikált eseteket. Végül engem csak elvállalt, és még ismerek mást is, akit igen. Meg hát ja, egyáltalán nem mindegy, hogy csak egy kicsit nem állnak egyenesen a fogaid, vagy pár fogad keresztbe fordul, rés van köztük, elől pedig ki áll. És hát igen, nem mindegy, hogy hol laksz, és milyen lehetőségek vannak a közeledben. Én pl nem fogok 100 km-eket utazni egy jó fogszabályzósért. Majd ha lesz lehetőségem rá. Így is örülök, hogy legalább ennyit el tudtam intézni most.

2022. márc. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

“ És már pedig az én fogszabályzósom azt mondta, hogy nem nagyon vállal felnőtteket, főleg komplikált eseteket. Végül engem csak elvállalt, és még ismerek mást is, akit igen”


Ne haragudj, de ez a fogorvosodat minositi.

Egyertelmu, hogy nem a legjobb szakember, ugyanis egy ortodontologusnak a kor vagy az eset “sulyossaga” egy percig sem akadaly,inkabb kihivas.

Lehetetlen meg mar nem nagyon van, max olyan, hogy valakin mar csak kiveheto protkoval lehet segiteni.


En 6 lyukas foggal,3 csontban (iny alatt) fekvo bolcsessegfoggal, 28 evesen kezdtem bele.

Egy eve tart a kezeles, es mara tokeletes a fogsorom.

2022. márc. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!