Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Emberek, ti hallottatok olyat...

Emberek, ti hallottatok olyat hogy valaki nem mos fogat?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm és finoman celozgattam rá hogy büdös a szája, aztán azt is kérdeztem hogy naponta hányszor mos fogat..stb szépen csak celoztam a témára de szerintem nem esett le neki

2022. júl. 18. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Fogorvosként nem csak hallottam olyanról, hanem elég gyakran láttam is. :-)
2022. júl. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a fogmosás?
2022. júl. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze, nem is egyszer! Kis hazánkban sajnos nem divat fogat mosni..csak a mufogsor a divat.
2022. júl. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet reflzxos is,lehet moss fogat de büdös a szája,nekem volt ilyen tanárom sajnos elviselhetetlen!
2022. júl. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Refluxos*
2022. júl. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
100%
Persze, rengeteg ember nem mos fogat.
2022. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

A fogmosás és a szájszag nem függ össze.

A szájszag kindig valami betegség jele, emésztési probléma, reflux, romlott fog, cukorbetegség, és még sokan mások.

Én rengeteg embert ismerek, aki rendszeresen mos fogat, mégis büdös a szája. Sőt a foga is kirohad az embernek, hiába mos fogat. Genetika és táplálkozás.

2022. júl. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is fogorvos vagyok és igen, sokan vannak, akik egyáltalán nem mosnak, persze nagyon kevesen ismerik be, de amikor a több napos vastag lepedék kaparható le már a metszőfogakról is , meg húscafatok szedhetőek ki, akkor az illető vagy nem mos fogat, vagy a világon ő a legügyetlenebb ember.

Egyébként a legnagyobb baj nem is azokkal van, akik egyáltalán nem mossák (de legalább beismerik), hanem azokkal, akik valamit úgy sikamikálnak, ami a semmivel egyenértékű, de ha az ember segíteni akar nekik, megmutatni, hogy valami nem jó, hogy változtatni kéne, akkor tagadnak, hárítanak, vagy azt hiszik, hogy ők mindent jól csinálnak, vagy őszintén eddig terjed a gondolkodás. És sajnos ők vannak amúgy többségben.

2022. júl. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyan nőt, aki 29 éves, és úgy gondolja, hogy a fogmosás egy összeesküvés része, attól lesznek rosszak s fogai.

Mivel nincs egy lyukas foga se, és szép fehér neki, nem tudtam meggyőzni.

Genetika, szerencséje van.

2022. júl. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9: egyébként igen, ennyi a lényeg. Az állatok sem mosnak fogat. Ha valaki elég kemény és ragós ételt eszik, nem csak puha kenyeret és fossá főzött zöldségeket, annak a foga es az ínye is tisztul.

Igazából a fogkefe a rostos növényszár/gyökér rágcsálást váltja ki a modern embernél, a lepedéket ugyan leszedi, de az erős rágás része pont elmarad.

2022. júl. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!